بحران مالی جهانی به بیش از 200 هزار مرگ ناشی از سرطان انجامید
9 خرداد 1395 ساعت: 03:3یک مطالعه که در ژورنال پزشکی لنست منتشر شده است نشان می‌دهد که بحران مالی جهانی بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ میلادی رخ داد و موجب افزایش بیکاری و کاهش هزینه‌ای عمومی در بسیاری از کشورها شد، با صدها هزار مورد از مرگ‌ومیر ناشی از سرطان با این بحران مرتبط بوده است.
به گزارش دویچه وله بماهیبن مارو تاپو، مسئول این گروه تحقیقاتی از کالج سلطنتی لندن گفت: «ما تخمین می‌زنیم بحران مالی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، به‌تنهایی منجر به مرگ بیش از ۲۶۰ هزار نفر در کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) شده است.»

این گزارش آشکار می‌کند که بسیاری از این مرگ‌های اضافی قابل جلوگیری بوده‌اند.

افزایش میزان بیکاری با افزایش مرگ‌ومیر ناشی از سرطان ارتباط داشته و به نظر می‌رسد پوشش بهداشتی همگانی در سراسر جهان در برابر این اثر محافظت شده است.

مارو تاپو گفت: از آنجایی که این مطالعه فقط کشورهای عضو سازمان OECD را بررسی کرده است، ممکن است در طول این مدت مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به سرطان در کل جهان از مرز نیم میلیون نفر عبور کرده باشد.

او افزود: «این رقم به‌تنهایی در اتحادیه اروپا بالغ بر ۱۶۰ هزار "مرگ اضافی" بود؛ بدین معنا که اگر بحران مالی نبود، این تعداد در حال حاضر زنده بودند.»

سرطان یکی از علل اصلی مرگ‌ومیر در جهان است؛ بنابراین پی بردن به تاثیر تغییرات اقتصادی بر بقای پس از سرطان ضروری است. بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، تنها در سال ۲۰۱۲ میلادی، سرطان منجر به مرگ ۸٫۲ میلیون نفر در جهان شد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو