حمایت تامین اجتماعی از قربانیان حوادث کار بدون توجه به سابقه بیمه
3 خرداد 1395 ساعت: 15:3براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، حمایت‌ها و تعهدات این سازمان از قربانیان حوادث کار مشروط به سابقه بیمه نیست.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، در حوادث ناشی از کار، تعهدات سازمان تامین‌اجتماعی(شامل درمان، غرامت دستمزد و برقراری مستمری‌های بازماندگان، ازکارافتادگی کلی و جزئی، غرامت مقطوع نقص عضو وغیره) مشروط به داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه‌ای بیمه‌شده، مزایای قانونی ارائه می‌شود.
به استناد ماده 60 قانون تامین‌اجتماعی، حوادث ناشی از کار، حوادثی است که هنگام انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه‌شده اتفاق می‌افتد. مقصود از هنگام انجام وظیفه، تمامی اوقاتی است که بیمه‌شده در کارگاه یا موسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام ماموریتی باشد .
اوقات مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان یا برای معالجات درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه‌شده از منزل به کارگاه جزو اوقات انجام وظیفه محسوب می‌شود، مشروط بر این که حادثه در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد .
براین اساس، حادثه‌ای که برای بیمه‌شده هنگام اقدام برای نجات سایر بیمه‌شدگان و مساعدت به آنان اتفاق می‌افتد، حادثه ناشی از کار محسوب می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو