از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام شد:
بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی
21 اردیبهشت 1395 ساعت: 17:2سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور، نحوه بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی را مشخص کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این دستور اداری در اجرای ماده ۵ قانون تامین اجتماعی و همچنین به منظور ایجاد وحدت رویه و تسهیل در امور بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی صادر گردیده است.
براساس این دستور اداری، تمامی اتباع خارجی که دارای پروانه کار یا کارت کار معتبر بوده و در کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی شاغل هستند، مشمول بیمه اجباری بوده وکارفرمای وی مسئول پرداخت حق بیمه سهم خود و بیمه شده به سازمان بوده و مکلف است در موقع پرداخت مزد یا حقوق و مزایا، ٧درصد سهم کارگر را کسر نموده و به همراه ٢٠درصد سهم خود، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت کند.
در ادامه این دستور اداری آمده است که اتباع خارجی که به‌صورت خویش‌فرما در یکی از مشاغل مشمول قانون تامین اجتماعی فعالیت داشته و دارای کارت کار یا پروانه کار معتبر می‌باشند، درصورت تمایل می‌توانند با احراز سایر شرایط مقرر در قانون تامین اجتماعی از طریق انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به بیمه‌پردازی خود اقدام نمایند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو