کمبود داروهای حیاتی در آمریکا ادامه دارد
19 اردیبهشت 1395 ساعت: 01:2یک بررسی جدید نشان می‌دهد که با وجود تصویب قوانین دولتی در آمریکا با هدف افزایش دسترسی به دارو، همچنان معضل کمبود داروهای حیاتی در این کشور ادامه یافته است.
به گزارش هلث‌دی بیش از نیمی از کمبودهای اخیر شامل داروهای مراقبت حاد بودند که برای درمان بیماری‌های جدی در بیمارستان‌ها و بخش‌های اورژانس استفاده می‌شدند. از جمله این داروها، آنتی‌بیوتیک‌ها، سرم داخل وریدی و نالوکسان هستند که در درمان مصرف بیش‌ازحد مواد مخدر استفاده می‌شود.

مهم‌ترین یافته این پژوهش این بود که تا سال ۲۰۱۲ هر دوی کمبود داروهای غیر حاد و داروهای حاد هر دو افزایش داشتند. اما از سال ۲۰۱۲ که به سازمان غذا و داروی آمریکا برای مقابله با این بحران اختیار داده شد، کمبود داروهای غیر حاد کاهش یافت و کوتاه‌تر شد؛ اما کمبود داروهای حاد افزایش داشته و طولانی‌تر شد. به گفته پژوهشگران کمبود موجودی داروها در دهه اخیر سه برابر شده است.

محققان دانشگاه ییل برای این مطالعه داده‌های سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ را تجزیه و تحلیل کردند. نتیجه این بود که مجموع تعداد کمبودهای دارویی پس از اعطای اختیارات جدید به سازمان غذا و دارو کاهش یافته است که می‌تواند به غلط نشان دهد که دسترسی به داروها دیگر یک معضل نیست؛ اما مشکل نادیده گرفتن داروهای مراقبت حاد است.

همچنین کمبود این داروهای مراقبت حاد به طور میانگین حدود هشت ماه به طول می‌انجامد که این میزان برای مجموع داروها حدود هفت ماه است.

بهره‌گیری از داروهای جایگزین در مقایسه با داروهای ترجیحی می‌تواند احتمال خطای پزشکی را افزایش داده و هزینه‌ها و عوارض جانبی را بالا ببرد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو