اوردوز داروهای بنزودیازپینی در آمریکا قربانی می‌گیرد
9 اسفند 1394 ساعت: 16:12بررسی‌ها نشان می‌دهند که مرگ‌ومیرهای ناشی از مصرف بیش‌ازحد مجاز داروهای تسکین‌بخش بنزودیازپینی در آمریکا در حال افزایش است.
به نوشتن واشنگتن پست محققان می‌گویند مرگ براثر مصرف بیش از حد مجاز بنزودیازپین‌هایی مانند والیوم (دیاز‍پام) و زاناکس (آلپرازولام) از سال 1996 در ایالات‌متحده پنج‌ برابر شده است.

مارکوس بوشر از دانشکده پزشکی آلبرت آینشتین و رئیس این گروه پژوهشی می‌گوید: «مصرف زیاد داروهای بنزودیازپینی یک مشکل بهداشت عمومی است که هنوز به‌طور کامل مورد توجه قرار نگرفته است.»

مطالعات نشان داده‌اند مرگ براثر مصرف بیش‌ازحد بنزودیازپین‌ها با سرعتی بیش از داروهای نسخه‌ای دیگر در حال افزایش است و نشان می‌دهد که این داروها به روش‌های خطرناک‌تری مصرف می‌کنند.

در این مطالعه محققان داده‌های مربوط به مصرف بنزودیازپین‌ها طی 18 ماه را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که میزان مرگ براثر مصرف زیاد این داروهای نسخه‌ای از 58/0 مرگ در هر 100 هزار بزرگ‌سال در سال 1996 به 14/3 مرگ در هر 100 هزار بزرگ‌سال در سال 2013 رسیده است.

محققان هنوز درباره دلیل چنین افزایشی به نظر قطعی نرسیده‌اند، اما عقیده دارند که احتمالاً افزایش تجویز داروهای بنزودیازپینی باید در افزایش مرگ ناشی از اوردوز آن‌ها هم نقش داشته باشد. مردم احتمالاً به میزان بیشتر یا به مدت طولانی‌تری از دارو را مصرف می‌کنند یا آن‌ها را از منابع غیرپزشکی تامین می‌کنند. این کارها می‌تواند خطر اوردوز آنها را بالا ببرد.

از این گذشته، خطر مرگ در بیمارانی که داروهای بنزودیازپینی و داروهای شبه افیونی مانند کدئین را به‌صورت توام مصرف می‌کنند، بیش از گروه‌های دیگر است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو