استفاده از کبد‌های آلوده به هپاتیت C برای پیوند
29 فروردین 1395 ساعت: 19:1پژوهش جدیدی نشان می‌دهد کبدهای آلوده به هپاتیت Cمی‌توانند همانند کبدهای سالم برای پیوند کبد به بیماران مبتلا به این نوع از هپاتیت استفاده شوند.
به گزارش هلث‌دی محققان می‌گویند بر اساس این یافته‌ها، کبدهای آلوده به هپاتیت C به احتمال زیاد به کاهش زمان انتظار بیماران هپاتیتی که نیاز به پیوند دارند، کمک می‌کند.

بیش از ۱۵۰۰۰ نفر در آمریکا در لیست انتظار برای پیوند کبد قرار دارند و حدود ۱۶ درصد آنها، پیش از دریافت کبد تازه خواهند مرد.

استفاده از کبد هپاتیت C مثبت برای پیوند کبد در آمریکا، سه برابر شده است و از کمتر از ۳ درصد در سال ۱۹۹۵ به بیش از ۹ درصد در ۲۰۱۳ رسیده است.

پژوهشگران اطلاعات نزدیک به ۴۴۰۰۰ مبتلا به هپاتیت C را که در طول این دوره در آمریکا پیوند کبد گرفتند، بررسی کردند. حدود ۶ درصد کبد هپاتیت C مثبت دریافت کرده بودند.

این مطالعه نشان داد هیچ تفاوتی در زمان مرگ میان کسانی که از این کبدها یا کبد سالم دریافت کردند، وجود نداشت و همان نتایج به دست آمد. از آنجایی که در بیماران پیوندی درمان‌های بسیار موثری برای این هپاتیت در دسترس هستند، آینده روشنی در انتظار آنهاست.

به گفته این پژوهشگران با توجه به این که انتظار می‌رود تعداد کسانی که در لیست انتظار برای دریافت پیوند کبد هستند افزایش یابد، نتایج این مطالعات برای این افراد در سال‌های پیش‌رو بسیار امیدبخش خواهد بود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو