ریشه‌کنی هپاتیت‌های بی و سی یک هدف بهداشت عمومی در آمریکا است
28 فروردین 1395 ساعت: 22:1گزارش جامع جدیدی را آکادمی‌ ملی علوم، مهندسی و پزشکی آمریکا منتشر کرده است، ابراز امیدواری کرده است که بتوان ویروس‌های هپاتیت بی و سی را که باعث بیماری‌های جدی و اغلب کشنده کبدی می‌شوند، ریشه‌کن کرد.
به نوشته هلث‌دی این گزارش جدید می‌گوید ظهور واکسن و داروهای قدرتمند تازه می‌توانند به کاهش آمار این دو نوع هپاتیت در سراسر آمریکا بسیار کمک کنند اما تا هنوز رسیدن به چنین هدفی باید زمان و منابع قابل‌توجهی صرف کرد.

در این گزارش تاکید شده حذف هپاتیت بی و سی به عنوان یک مشکل بهداشت همگانی با معتای از بین بردن کامل آن نیست، بلکه به معنای متوقف کردن شیوع آن در آمریکا و پیشگیری از علائم و نشانه‌های این بیماری در افرادی است که همچنان آلوده هستند.

هپاتیت بی می‌تواند از طریق مادر به جنین، انتقال از خون آلوده و رابطه جنسی محافظت نشده با فرد بیمار منتقل شود. توقف انتقال بیماری می‌تواند با ایمن‌سازی عمومی کودکان و بزرگسالان انجام گیرد. تا زمانی که درمان‌های کنونی نمی‌توانند عفونت هپاتیت بی را به طور کامل معالجه نمایند، تنها واکسن‌ها هستند می‌توانند با پیشگیری از هپاتیت بی می‌توانند مانع عوارض ناشی از آن مانند سیروز کبدی و مرگ شوند.

هپاتیت سی از راه تماس با خون آلوده (برای مثال با سرنگ مشترک)، از طیق از رابطه جنسی محافظت نشده یا مادر به فرزند انتقال می‌یابد. در حال حاضر هیچ واکسنی برای هپاتیت C وجود ندارد؛ بنابراین جلوگیری از سرایت حیاتی است. با این حال هپاتیت سی قابل‌درمان است و معالجه معتادان تزریقی آلوده می‌تواند میزان شیوع و انتقال بیماری را بین ۲۰ تا ۸۰ درصد کاهش دهد.

یک مانع برای رسیدن به این ریشه‌کنی، عدم توانایی بسیاری از مراکز پزشکی برای تشخیص هپاتیت‌های بی و سی است و اغلب کسانی که هپاتیت مزمن دارند از ابتلای خود آگاه نیستند؛ زیرا این بیماری‌ها تا مراحل آخر علائم ندارند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو