عفونت قارچی: علت شکست نخستین پیوند رحم در آمریکا
21 فروردین 1395 ساعت: 17:1مسئولان کلینیک کلیولند در آمریکا روز جمعه ۸ آوریل اعلام کردند که عفونت قارچی عامل شکست نخستین پیوند رحم انجام شده در آمریکا بود.
به گزارش سی‌ان‌ان لیندسی مک‌فارلند ۲۶ ساله در فوریه امسال نخستین بیماری در آمریکا شد که یک رحم پیوندی دریافت کرده است. پزشکان در کلینیک کلیولند این رحم را که از یک دهنده مرده به دست آمده بود، در یک عمل جراحی ۹ ساعته به او پیوند زدند.

دکتر آندرئاس تزاکیس، جراح پیوند در کلینیک کلیولند به خبرنگاران گفت که مک‌فارلند در ساعات بعد از پیوند دچار تب شدی بوده بود که به جراحی اورژانس برای خارج کردن رحم پیوندی انجامیده بود. تزاکیس گفت: «ما با دقت بسیار مراقب وضعیت او بودیم. اما این عارضه چنان به شیوه‌ای ناآشکار و آهسته ایجاد شد که باعث غافلگیری ما شد.»

تزاکیس د گفت: «این عارضه عفونتی با قارچی به نام کاندیدا آلبیکانس بود که در بسیاری از نقاط بدن به‌خصوص اندام‌های تناسلی زنانه وجود دارد. در شرایط معمول این قارچ بدون ایجاد مشکلی در بدن فرد زندگی می‌کند. اما اگر دستگاه ایمنی فرد مهار شده باشد، ممکن است باعث ایجاد عفونت شود. بعداً این عفونت باعث شد که جریان خون به رحم دچار اختلال شود.».

تزاکیس گفت که بیمارستان به‌طور داوطلبانه این کارآزمایی بالینی پیوند رحم را که هدف نهایی‌اش جلب ۱۰ بیمار است، به حالت تعلیق در آورده است تا گروه پژوهشی تغییراتی در پروتکل آن ایجاد کنند از ایجاد عوارضی مانند مورد اخیر جلوگیری شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو