نخستین پیوند رحم در آمریکا در چند ماه آینده انجام خواهد شد
24 آبان 1394 ساعت: 22:8پزشکان در کلینیک کلیولند در آمریکا قصد دارند در عملی که مرزهای جدیدی را در درمان ناباروری و پیوند اعضا می‌گشاید، رحم یک اهداکننده مرده را به یک زن بدون رحم پیوند بزنند.
به گزارش تایم این عمل ابداعی که انجام آن برای چند ماه آینده برنامه‌ریزی شده است، یک زن دارای تخمدان اما بدون رحم را قادر خواهد کرد که باردار شود و نوزادی به دنیا بیاورد. فعلا هشت زن در فرآیند غربالگری برای انتخاب برای پیوند رحم قرار دارند.

این زنان یا بدون رحم متولد شده‌اند – عارضه‌ای از هر ۴۵۰۰ نوزاد دختر یکی را مبتلا می‌کند- یا رحمشان آسیب دیده یا با جراحی خارج شده است.

اعلام این کارآزمایی بالینی که برای نخستین بار در آمریکا انجام می‌شود، یک سال پس از تولد یک نوزاد زنده از یک رحم پیوندی است که در سوئد رخ داد. اما در سوئد از اهداکنندگان زنده استفاده شده بود. پزشکان کلینیک کلیولند تصمیم گرفته‌اند از اهداکننده‌های مرده استفاده کنند تا از به خطر انداختن جان زنان سالم به عنوان اهداکننده پرهیز کنند.

اهداکننده و پذیرنده عضو باید از لحاظ گروه خون و نوع بافت با هم تطبیق داشته باشند.

کلینیک کلیولند قصد دارد که ۱۰ مورد پیوند رحم انجام دهد و بر اساس نتایج این پیوندها تصمیم بگیرد که آیا به انجام این عمل ادامه دهد یا نه.

دکتر آندرئاس تزاکیس رپیس بخش جراحی پیوند اندام‌های توپر در بیمارستان کلینیک کلیولند در وستون در فلوریدا که این پروژه را هدایت می‌کند، گفت: «
زنانی وجود دارند که به دلایل شخصی، فرهنگی یا مذهبی نمی‌خواهند کودکی را به فرزندی بپذیرند یا از زنان جایگزین برای بارداری استفاده کنند.»

تصور می‌شود حدود ۵۰۰۰۰ نفر در آمریکا نامزدهای بالقوه برای انجام پیوند رحم باشند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو