گسترده‌ترین پیوند صورت تابه‌حال بر روی چهره سوخته یک آتش‌نشان انجام شد
27 آبان 1394 ساعت: 03:8یک بیمارستان در نیویورک اعلام کرد یک آتش‌نشان داوطلب که در جریان آتش‌سوزی در سال 2001 به‌شدت سوخته بود، گسترده‌ترین پیوند صورت تابه‌حال را که پوست سر و بیشتر گردن او را هم در برمی‌گرفت، دریافت کرده است.
به گزارش آسوشیتدپرس این جراحی در ماه اوت در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک انجام شده است. این بیمار 41 ساله به نام پاتریک هاردیسون، هنوز تحت فیزیوتراپی در بیمارستان است، اما برنامه‌ریزی برای بازگشت او به خانه‌اش در شهر سناتوبیا در ایالت میسیسیپی درحال انجام است.

این جراحی راه را برای بازگرداندن بینایی به او گشوده است و او در یک مصاحبه در هفته گذشته گفت، این جراحی هدف عمده‌ای را برای او محقق کرده است: «من دوباره رانندگی خواهم کرد.
از هنگامی‌که نخستین پیوند صورت در سال 2005 در فرانسه انجام شد، بیش از یک دوجین پیوند صورت در سراسر جهان انجام شده است. دکتر ادواردو رودریگوئز که سرپرستی این تیم جراحی را به عهده داشت گفت، مورد هاردیسون گسترده‌ترین پیوند صورت با موفقیت انجام‌شده از لحاظ میزان بافت انتقالی بوده است

این پیوند از فرق سر شروع می‌شود و روی جمجمه هاردیسون گسترش می‌یابد و بعد از جلو تا استخوان‌های ترقوه در جلو ادامه پیدا می‌کند؛ در عقب نیز پوست پیوندی تا آنجایی که تکه کوچکی از موهای اصلی هاردیسون باقیمانده است، ادامه پیدا می‌کند- رنگ موی او با رنگ موی بلوند تیره‌ای که روی پوست سر جدید او رشد می‌کند، تطبیق داده شده است. این پیوند شامل هر دو گوش هم می‌شود.

دکتر امیر دُرافشار، یکی از روسای برنامه پیوند صورت در دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز گفت: «این موفقیتی تاریخی است. این نوع گزینه درمانی به‌طور بالقوه به انقلابی در مراقبت از بیماران دچار جراحات ناشی از سوختگی شدید صورت خواهد انجامید.»

این جراحی در 14 اوت شروع شد و 26 ساعت طول کشید. این عمل هیچ جای زخمی روی صورت جدید هاردیسون باقی نگذاشت، زیرا محل بخیه بافت پیوندی در پایین در پشت سر او است.

اهداکننده بافت پیوندی یک هنرمند و دوچرخه‌سوار حرفه‌ای 25 ساله اهل نیویورک به نام دیوید ردوباف بود. او درنتیجه جراحات به دنبال یک حادثه دوچرخه‌سواری در خیابانی در محله بروکلین این شهر درگذشته بود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو