آسپیرین می‌تواند احتمال برخی از سرطان‌ها را کاهش دهد
21 اسفند 1394 ساعت: 18:12مطالعه‌ای جدید که در ژورنال JAMA Oncology منتشرشده است، نشان می‌دهد دریافت آسپیرین با دوز کم به‌طور روزانه می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان به‌طور کلی را تا سه درصد کاهش دهد.
به گزارش هلث‌دی نیوز پژوهشگران کاهش چشمگیری را در ابتلا به سرطان‌های روده بزرگ و دستگاه گوارش را با استفاده از آسپیرین مشاهده کرده‌اند.

بر اساس این مطالعه، آسپیرین احتمال ابتلا به سایر سرطان‌های مهم دیگر همچون سرطان پستان، پروستات یا سرطان ریه را کاهش نمی‌دهد.

درحالی‌که مزایای استفاده از آسپیرین پس از 6 سال استفاده مستمر از این دارو دیده می‌شود، محققان این مطالعه با خوش‌بینی بسیار در این باره می‌گویند: «سرطان‌ها به‌طورمعمول یک‌شبه ایجاد نمی‌شوند. ایجاد آن‌ها ممکن است سال‌ها طول بکشد، بنابراین سال‌ها باید آسپیرین مصرف کرد تا بتوان از سرطان پیشگیری کرد.»

بر اساس این تحقیق، استفاده مرتب از آسپیرین می‌تواند تا 17 درصد از سرطان‌های روده بزرگ را در میان کسانی که از طریق کولونوسکوپی غربالگری نشده‌اند و 5/8 درصد از این سرطان را در میان افرادی که غربالگری شده‌اند، کاهش دهد.

البته این محققان از مردم می‌خواهند در گام نخست از پزشک خود مشورت بخواهند تا با توجه به بیماری‌های قلبی احتمالی و در نظر گرفتن سایر عوامل خوردن مداوم آسپیرین را شروع کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو