اتحادیه اروپا تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید کرد
24 دی 1394 ساعت: 18:10اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تعلیق تحریم‌های ایران بر اساس توافق موقت ژنو را تا اواخر ژانویه تمدید کرده است.
اتحادیه اروپا تعلیق تحریم‌های ضدایرانی را برای دو هفته دیگر تمدید کرد تا زمان لازم اجرای توافق هسته‌ای فراهم آید.

خبرگزاری رویترز با بیان اینکه تعلیق تحریم‌های ایران بر اساس توافق موقت ژنو تا 28 ژانویه تمدید شده، نوشته است که دیپلمات‌ها انتظار دارند که کل تحریم‌های هسته‌ای ایران پیش از این تاریخ رفع شوند.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود اعلام کرده است که کشورهای غربی آماده‌اند به محض اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرای تعهدات ایران ذیل برنامه اقدام مشترک را تائید کرد، تحریم‌های هسته‌ای را رفع کنند.

برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توافقی است که روز 23 تیر امسال بین ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد و بر اساس آن ایران متعهد شد در قبال رفع تحریم‌ها، گستره فعالیت‌های هسته‌ای خود را محدود کند.

گفته می‌شود گام‌های ایران ظرف امروز و فردا به پایان می‌رسد و پس از آن آژانس با انتشار گزارشی تکمیل تعهدات تهران را تائید می‌کند.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا که به نوشته رویترز در فرآیند تحریم‌ها نقش داشته و نخواسته نامش فاش نشود، می‌گوید: «همه‌چیز برای رفع تحریم‌های ایران، پس از آنکه اعلام شد ایران تعهدات خود ذیل توافق را انجام داده،‌ آماده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو