تخت‌روانچی: به تهدیدات آمریکا توجهی نمی‌کنیم
7 آذر 1394 ساعت: 13:9معاون وزیر خارجه کشورمان گفت تهران مصمم است به همه تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای با گروه 1+5 عمل کند و از طرف مقابل نیز می‌خواهد اقدامات مشابهی انجام دهد تا این توافق با موفقیت اجرا شود.
به گزارش تسنیم، مجید تخت روانچی دیپلمات ارشد ایران می‌گوید تهران مصمم است به همه تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای با گروه 1+5 عمل کند و از طرف مقابل نیز می‌خواهد اقدامات مشابهی انجام دهد تا این توافق با موفقیت اجرا شود.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی گفت پیش از اجرای برجام، همه تلاش‌ها باید بر بسته شدن پرونده ابعاد احتمالی نظامی (پی‌ام‌دی) برنامه هسته‌ای ایران متمرکز شود.

وی گفت بر اساس نقشه راهی که بین تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تیر ماه امضا شد، تمام موضوعات مربوط به پی‌ام‌دی «تا اول دسامبر پایان می‌یابد و آن‌گاه شورای حکام آژانس هم به همه چیز پایان خواهد داد و بنابراین کل پرونده پی‌ام‌دی بسته خواهد شد.»

تخت‌روانچی افزود پس از بسته شدن پرونده پی‌ا‌م‌دی، جمهوری اسلامی ایران هم انجام تعهدات خود درباره رآکتور آب سنگین اراک و خارج کردن اورانیوم غنی شده در ازای دریافت کیک زرد را آغاز خواهد کرد.

به گفته او ایران «100 درصد مطمئن است که به هر چیزی که توافق کرده متعهد خواهد بود» اما در عین حال ابراز امیدواری کرد که طرف مقابل نیز روند مشابهی را در پیش گیرد و به تعهدات خود در جهت «رفع تحریم‌ها» عمل کند.

وی یادآور شد: «همان‌گونه که بارها گفتیم و رهبر معظم انقلاب هم در نامه 9 ماده‌ای خود به رئیس جمهور فرمودند ما چیزی کمتر از رفع کامل تحریم‌‎های شورای امنیت، اتحادیه اروپا یا آمریکا را نمی‌پذیریم.»

تخت روانچی تاکید کرد: «بنابراین، در اجرای برجام خواهان رفع همه تحریم‌های اقتصادی از روز اجرای برجام هستیم.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو