موگرینی: تحریم های ایران بزودی لغومی شود/ تاریخ دقیقی تعیین نشده است
21 دی 1394 ساعت: 15:10مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا تاریخ دقیقی را برای لغو تحریم های ایران تعیین نکرده است اما رفع تحریم ها احتمالا بزودی انجام خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پراگ، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در کنفرانس خبری پس از دیدار با وزیر خارجه جمهوری چک گفت: هنوز تاریخی برای این موضوع تعیین نشده است.
این مقام ارشد اتحادیه اروپا تصریح کرد: می توانم به شما بگویم که انتظار من این است که این روز ( لغو تحریم ها) بزودی رخ خواهد داد. روند اجرای توافق هسته ای به خوبی در جریان است.
به گزارش ایرنا، پیش از این نشریه هیل ارگان کنگره آمریکا نوشت: آمریکا به سمت اجرای توافق هسته ای گام بر می دارد و به نظر می رسد آماده لغو تحریم های ایران در همین ماه جاری است.
این پایگاه اینترنتی افزود: جان کری وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: تا برداشتن گام نهایی در روند چند ساله احتمالا فقط 'چند روز' فاصله داریم. من فکر می کنم که این امر دیر یا زود محقق خواهد شد.
به نوشته هیل، گام سریع در اجرای توافق به رغم مخالفت شدید در کنگره برداشته می شود.
در همین راستا، 'حمید بعیدی نژاد' مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه اخیرا صفحه اینستاگرام خود نوشت : شمارش معکوس برای فرا رسیدن روز اجرای تفاهم هسته ای و لغو تحریم ها آغاز شده است.
وی با اشاره به این مطلب افزود: تفاهم ایران با کشورهای 1+5 در ژنو در خصوص حل برخی از مهمترین مباحث باقیمانده پیرامون لغو تحریم ها هم قدم مهم دیگری برای رسیدن به زمان اجرای برجام می باشد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو