نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا درباره اثربخشی و ایمنی یک قرص کرونا
10 آذر 1400 ساعت: 12:9یک هیات مشاوره‌ای از کارشناسان بهداشتی در سازمان غذا و داروی ایالات متحده از قرص ضد ویروسی تولید شرکت «مِرک» برای درمان بیماری کووید-۱۹ حمایت کرده است.
به گزارش سپید، یک هیات مشاوره‌ای از کارشناسان سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز سه‌شنبه با ۱۰ رای موافق از مجموع ۱۳ رای، از قرص ضد ویروسی ساخت شرکت مرک برای درمان بزرگسالانی که در معرض نوع شدید بیماری کووید-۱۹ هستند به رغم نگرانی‌های فعلی در مورد اثربخشی و ایمنی این دارو، حمایت کردند.

داروهای ضد ویروسی خوراکی که برای پیشگیری یا درمان بیماری کووید-۱۹ طراحی شده‌اند در صورت اثبات اثربخشی می‌توانند ابزاری کلیدی در مبارزه با همه‌گیری به‌ویژه با ظهور سویه‌های جدید بیماری باشند. در صورت تایید داروی «مولنوپیراویر»، ساخت شرکت مرک اولین روش درمانی خوراکی در ایالات متحده خواهد بود.

اکثر اعضای این تیم مشاوره‌ای معتقدند باید محدودیت‌هایی در استفاده از این دارو اعمال شود و سازمان غذا و داروی ایالات متحده نباید استفاده از آن را برای زنان باردار یا کودکان تایید کند. همچنین چندین کارشناس در مورد ایمنی این دارو ابراز نگرانی کردند و اظهار داشتند که از این دارو باید برای افراد در معرض خطر استفاده شود.

به گزارش ایسنا به نقل از آکسیوس، شرکت داروسازی مرک هفته گذشته و بر اساس مطالعه انجام شده روی بیش از ۱۴۰۰ بزرگسال اعلام کرد: «داروی مولنوپیراویر خطر بستری شدن یا مرگ در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ خفیف یا متوسط را تا حدود ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. فرایند درمان در عرض پنج روز پس از شروع علائم آغاز می‌شود و می‌توان آن را در خانه مصرف کرد.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو