نظر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره قرص ضدکرونای «مِرک»
6 آذر 1400 ساعت: 15:9سازمان غذا و داروی آمریکا در گزارشی اولیه اعلام کرد: «قرص کروناویروس تولید شرکت داروسازی «مِرک» می‌تواند در پیشگیری از نوع شدید بیماری کووید-۱۹ موثر باشد.»
به گزارش سپید، سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز جمعه در گزارشی اولیه اعلام کرد که قرص ضد کووید-۱۹ ساخت شرکت مرک (Merck) در درمان این بیماری موثر است اما در عین حال هشدار داده شده که زنان باردار نباید از این دارو موسوم به «مولنوپیراویر» استفاده کنند چرا که مزایای بالقوه این دارو برای این گروه از افراد بیشتر از خطرات آن نیست.

این گزارش به منظور ارائه راهنمایی به گروهی از کارشناسان این سازمان آماده شده که قرار است روز سه‌شنبه استفاده اضطراری از داروی مولنوپیراویر را بررسی کنند.

به گفته کارشناسان تایید این دارو یک گام بزرگ و رو به جلو برای مقابله با همه‌گیری جهانی است و متخصصان را برای کمک به افراد مبتلا مجهز می‌کند.
شرکت داروسازی مرک ماه گذشته اعلام کرد که داروی مولنوپیراویر در یک آزمایش بالینی، میزان بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در بیماران پرخطر را که بلافاصله پس از عفونت به مصرف دارو اقدام کرده بودند به نصف کاهش داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، گزارش اولیه سازمان غذا و داروی آمریکا اثربخشی این دارو در بیماران مبتلا به نوع خفیف تا متوسط  کووید یا در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان تایید کرده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو