تاثیر ۵۰ درصدی داروی آنتی بادی آسترازنکا در کاهش نوع شدید کووید-۱۹
20 مهر 1400 ساعت: 12:7شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد که داروی حاوی آنتی بادی تولید این شرکت می‌تواند خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ را به نصف کاهش دهد.
به گزارش سپید، این شرکت داروسازی روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد: «داروی حاوی آنتی بادی خطر بروز نوع شدید بیماری کووید-۱۹ را در مراحل پایانی آزمایشگاهی حداقل ۵۰ درصد کاهش داده است.»

این دارو موسوم به7442 AZD حاوی دو آنتی بادی مختلف است که از خون افرادی بدست آمده که پیش از این به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده بودند. به گفته مدیران این شرکت داروسازی این اولین دارو در نوع خود است که توانسته در مراحل پایانی آزمایشگاهی در پیشگیری و درمان بیماری موثر باشد.

این شرکت پیش از این و در ماه اوت از سازمان غذا و داروی آمریکا درخواست کرده بود تا مصرف داروی AZD۷۴۴۲ را برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ تایید کند چرا که نتایج بررسی‌ها حاکی از تاثیر ۷۷ درصدی این دارو در کاهش خطر بیماری کووید-۱۹ است.

یافته‌های این تحقیق در حالی منتشر شد که شرکت داروسازی مرک نیز روز دوشنبه خبر داد که به دنبال آن است تا تایید سازمان غذا و داروی آمریکا را برای نوعی قرص خوراکی دریافت کند. گفته شده این دارو می‌تواند خطر بستری شدن و مرگ ناشی از بیماری را به نصف کاهش دهد

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس الرت، جدیدترین یافته‌های شرکت آسترازنکا حاکی از آن است در صورتیکه دارو در مدت هفت روز پس از بروز علائم مصرف شود می‌تواند خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن را به نصف کاهش دهد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو