شرکت داروسازی آسترازنکا:
درمان آنتی بادی در پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹ موفق نبود
26 خرداد 1400 ساعت: 11:3شرکت داروسازی «آسترازنکا» اعلام کرد که تحقیقاتش درباره استفاده از یک نوع درمان با آنتی بادی مونوکلونال به نام AZD۷۴۴۲ برای جلوگیری از ابتلا به موارد شدید کرونا موفق نبوده است.
به گزارش سپید به نقل از ایرنا، این شرکت داروسازی انگلیسی-سوئدی اعلام کرد که این درمان هدف اصلی پیشگیری از ابتلا به موارد شدید کووید-۱۹ را در افرادی که به تازگی در معرض ویروس کرونا قرار گرفته بودند، برآورده نمی‌کند.

طبق بیانیه شرکت، شرکت کنندگان در این آزمایش بالینی افراد بالای ۱۸ سال بودند که قبلاً واکسن نزده بودند و در هشت روز گذشته در نزدیکی فرد مبتلا به کووید۱۹ قرار داشتند. این بیانیه افزود که درمان AZD۷۴۴۲ در مقایسه با دارونما، خطر ابتلا به کووید-۱۹ علامت دار را ۳۳٪ کاهش داد که این میزان از نظر آماری قابل توجه نیست.

درمان آنتی بادی مونوکلونال یک روش دارویی است که از آنتی بادی‌های طبیعی بدن که برای مقابله با عفونت تولید می‌شود، تقلید می‌کنند. شرکت آسترازنکا اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) شرکت سوئیسی لونزا را برای تولید این داروی آنتی بادی دعوت به کار کرد. این روش درمانی از حمایت دولت آمریکا برخوردار است. آسترازنکا ماه مارس (اسفند ۹۹) از توافقی با دولت آمریکا برای تامین نیم میلیون دوز AZD۷۴۴۲ خبر داد.

این شرکت اعلام کرد که در حال مذاکره با دولت آمریکا در مورد برداشتن گام‌های بعدی مرتبط با این توافق است.

شرکت آسترازنکا همچنین مشغول مطالعه این درمان در افرادی است که در معرض ویروس کووید-۱۹ قرار گرفته‌‌اند و سعی دارد شدت ابتلا به بیماری را کاهش دهد. شرکت‌‌های رقیب آسترازنکا یعنی «رجنرون فارماسوتیکال» و «الای لیلی» هر دو درمان‌‌های مبتنی بر آنتی بادی مونوکلونالی ابداع کرده‌‌اند که اکنون در آمریکا اجازه استفاده برای درمان بیماران مبتلا به ویروس را دریافت کرده‌‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو