نوعی داروی کووید-۱۹ در آمریکا مجوز گرفت
20 آبان 1399 ساعت: 11:8سازمان غذا و داروی آمریکا دارویی را تایید کرد که می‌تواند از تشدید علائم بیماری در افراد آلوده به کروناویروس که در معرض خطر بسیاری قرار دارند، جلوگیری کند.
به گزارش سپید، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از نوعی دارو در شرایط اضطراری را مجاز اعلام کرد که به نظر مانع از آن می‌شود که علائم بیماری کووید-۱۹ در افراد پرخطرِ آلوده به کروناویروس تشدید شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از داروی bamlanivimab را تایید کرده است. این دارو یک آنتی بادی مونوکلونال است که در برابر ویروس عامل کووید-۱۹ واکنش سیستم ایمنی را تقلید می‌کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را بر اساس اطلاعات موجود در مطالعه انجام شده روی ۴۶۵ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری نشده‌اند، مورد تایید قرار داده است. برخی از بیماران داروی bamlanivimab و برخی دیگر شبه‌دارو دریافت کردند.

به گزارش یو اس‌ای تودی، در بیشتر بیماران در هر دو گروه طی مدت ۱۱ روز علائمی از ویروس وجود نداشت. هرچند در بیماران پرخطر مبتلا به کووید-۱۹ تنها سه درصد از افراد مصرف کننده این دارو در بیمارستان بستری شده یا روانه‌ بخش اورژانس شدند در حالیکه این آمار در گروه دوم ۱۰ درصد بوده است.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو