واکنش‌ها در رسانه‌های اجتماعی به راهنمای تغذیه‌ای جدید در آمریکا
21 دی 1394 ساعت: 21:10اصول راهنمای جدید تغذیه آمریکا که توصیه می‌کند مردم باید مصرف قند را کاهش دهند و درعین‌حال محدودیت مصرف گوشت،‌ قهوه و غذاهای پر از کلسترول را کاهش می‌دهد، باعث واکنش‌های داغی بر روی رسانه‌های اجتماعی در این کشور شد.
به گزارش رویترز پس‌ازاینکه دولت آمریکا روز پنجشنبه 7 ژانویه (17 دی) گزارشی را منتشر کرد که پیشنهاد می‌کرد مردم میزان مصرف قند و شربت ذرت را به 10 درصد دریافت روزانه کالری‌شان کاهش دهند، هشتگ #DiataryGuidelines در میان پرطرفدارترین موضوعات بر روی شبکه توئیتر درآمد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر یک آمریکایی متوسط حدود 240 کالری یا به‌اندازه 13 درصد کالری دریافتی روزانه‌اش مواد قندی و شیرین‌کننده دریافت می‌کند.

راهنمای جدید مصرف تا پنج فنجان قهوه در روز را اجازه می‌دهد، محدودیت پیشین درباره مصرف غذاهای پرکلسترول را کنار می‌گذارد (هرچند هنوز توصیه می‌کند چربی‌های اشباع‌شده به کمتر از 10 درصد کالری‌های روزانه محدود شوند) و مصرف انواع گوشت را مجاز می‌شمارد.

یک کاربر توئیتر با شکلی بدبینانه نوشت: «با این ‌همه راهنماهای جدید تغذیه‌ای که منتشر می‌شوند، آدم فکر می‌کند هر چیزی که می‌خورد و می‌نوشد او را در معرض خطر قرار می‌دهد. شاید بهتر باشد اصل توجهی به این راهنماها نکنیم.»

یک کاربر دیگر توئیت کرد: «بعد از خواندن کل گزارش، این راهنما به نظر من کاملاً ناامیدکننده بود.»

و کمدین آمریکایی برایان پریز نیز تصویری را توئیت کرد که به شکل طنزآمیزی با یک «اموجی» سقلمه به این گزارش اشاره می‌کرد و نوشت: «مردم منتقد این راهنمای جدید هستند که امروز دولت منتشر کرده است، اما به نظر من آنها به این گزارش پنجول کشیده‌اند.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو