مقامات بهداشتی بریتانیا درباره مصرف الکل هشدار می‌دهند
19 دی 1394 ساعت: 04:10مقامات بهداشتی دولت بریتانیا می‌گویند مردم این کشور باید نوشیدن مشروبات الکلی را محدود کنند، زیرا مصرف هر مقدار الکل خطر سرطان و سایر بیماری‌ها را می‌افزاید.
به گزارش رویترز مسئولان بهداشتی بریتانیا با اشاره به اینکه الکل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بهداشتی این کشور شمرده می‌شود و مشروب‌خواری افراطی هر آخر هفته به خشونت در مراکز شهری می‌انجامد، می‌گویند هیچ میزان نوشیدن الکلی را نمی‌توان بی‌خطر شمرد.

اصول راهنمای جدید منتشرشده در بریتانیا خواستار محدود کردن میزان مصرف مشروبات به کمتر 14 واحد الکل در هفته می‌شود، درحالی‌که در راهنمای پیشین که 20 سال پیش منتشر شده بود، این میزان برای مردان 20 واحد و برای زنان 14 واحد بود.

سالی دیویس، مسئول ارشد پزشکی انگلستان، دراین‌باره گفت: «نوشیدن هر میزان الکل به‌طور مرتب برای هرکسی یک خطر بهداشتی شمرده می‌شود، البته محدود کردن الکل به میزان‌های تعیین‌شده در راهنمای جدید خطر بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری کبدی را کاهش می‌دهد.»

نگرانی‌ها درباره مشروب‌خواری افراطی در انگلیس با تصاویر منتشر شده از جشن‌های شب سال نو در شهرهای این کشور که جشن گیرندگان را در حالت نیمه اغما افتاده در کف خیابان یا در حال نزاع با سایرین و پلیس نشان می‌داد، تشدید شده است.

الکل در بریتانیا مسئول 1.2 میلیون پذیرش بیمارستانی در سال 2012 بوده و 8416 مرگ مربوط به آن در سال 2013 رخ داده است. الکل با افزایش خطر آسیب کبدی، سرطان، سکته مغزی و عوارض قلبی مربوط شده است.

راهنمای جدید منتشر شده همچنین می‌گوید زنان باردار نباید اصلاً الکل مصرف کنند که تجدیدنظری در راهنمای پیشین است که مصرف مقداری اندک الکل را برای زنان باردار مجاز می‌دانست.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو