مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در ایالات متحده:
آمریکا تزریق دوز دوم واکسن کرونا را به تاخیر نمی‌اندازد
13 دی 1399 ساعت: 16:10مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در ایالات متحده گفت: «آمریکا تصمیم انگلیس برای به تاخیر انداختن تزریق دوز دوم واکسن کووید-۱۹ را دنبال نخواهد کرد.»
به گزارش سپید، آنتونی فائوچی با بیان اینکه این کشور تزریق دوز دوم واکسن کروناویروس را چند هفته پس از تزریق دوز نخست انجام خواهد داد، گفت: «تصمیم انگلیس در به تاخیر انداختن تزریق دوز دوم واکسن را دنبال نخواهیم کرد.»

تاکنون واکسن‌های کروناویروس تایید شده در ایالات متحده مستلزم این است که در دو مرحله و با فاصله چند هفته از هم تزریق شود.

دولت انگلیس اعلام کرده است که این کشور تزریق اولین دوز واکسن به افراد پرخطر را در اولویت قرار خواهد داد و دوز دوم واکسن تا ۱۲ هفته بعد تزریق خواهد شد.
انگلیس این استراتژی را در پیش گرفته که هرچه سریع‌تر تعداد بیشتری از افراد اولین دوز واکسن را دریافت کنند زیرا این مقدار می‌تواند در برابر ویروس مصونیت ایجاد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، هرچند مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا خاطرنشان کرد: «در آزمایشات بالینی دو شرکت فایزر و مدرنا اثربخشی دو دوز از واکسن با فاصله چند هفته و نه چند ماه تایید شده است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو