اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا با چه کسانی است؟
16 شهریور 1399 ساعت: 08:6یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا، گفت: «بیماران و افراد پرخطر در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا قرار دارند.»
به گزارش سپید، مینو محرز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا، گفت: «بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا اواخر شهریور و اوایل مهر ماه است تا مصونیت در بدن فرد ایجاد شود و ایمنی واکسن در بدن تا اوایل بهار باقی بماند.»

محرز با بیان اینکه بیماران و افراد پرخطر در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا هستند، کفت: «به عنوان مثال افراد دارای سنین بالای ۶۵ سال، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی مزمن، افرادی که بیماری زمینه‌ای یا نقص ایمنی دارند، افرادی که داروهای شیمی درمانی مصرف می‌کنند، زنان باردار، افراد مبتلا به چاقی و کادر درمان که حتما واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.»

محرز درباره تزریق واکسن انفلوانزا از سوی عموم مردم، گفت: «اگر مازاد واکسن به میزان کافی وجود داشت که با توجه به تقاضای جهانی، بعید می‌دانم، سایر افراد هم واکسن را تزریق کنند. در غیر این صورت اولویت تزریق با افراد پر خطر است.»

محرز گفت: «مردم در پاییز باید به دقت و بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، شست‌وشوی دست‌ها و استفاده از ماسک را رعایت کنند. زیرا با سرد شدن هوا، در و پنجره‌ها بسته بوده و تهویه هوا انجام نمی‌شود. در نتیجه بستر برای فعالیت ویروس‌هایی نظیر آنفلوانزا و کرونا فراهم‌تر است. بنابراین باید بیشتر رعایت کنند.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو