بروز واکنش آلرژیک در ۲ دریافت‌کننده واکسن فایزر در انگلیس
19 آذر 1399 ساعت: 17:9سازمان نظارت بر بهداشت انگلیس پس از بروز واکنش آلرژیک در دو نفر از دریافت‌کنندگان واکسن فایزر هشدار داد.
به گزارش سپید، آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی انگلیس  به افرادی که سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید دارند هشدار داده است که از واکسن کووید-۱۹ فایزر/بیون‌تک استفاده نکنند.

این هشدار پس از آن صادر شد که سیستم سلامت همگانی انگلیس، مشاهده واکنش‌های آلرژیک در دو نفر که روز گذشته واکسن کروناویروس را دریافت کرده بودند، تایید کرد.

قرار است با ارسال محموله‌های بیشتری از واکسن فایزر/بیون‌تک به انگلیس طی روزهای آینده تعداد بیشتری از افراد این واکسن را دریافت کنند. روز سه‌شنبه اولین واکسیناسیون در برابر کروناویروس انجام شد.

استفن پوویس مدیر پزشکی سیستم سلامت همگانی انگلیس گفت: «همانطور که در مورد تزریق واکسن‌های جدید معمول است، سازمان نظارت بر بهداشت به منظور احتیاط بیشتر توصیه کرده که افرادی با سابقه واکنش‌های آلرژیک، این واکسن را دریافت نکنند.

گزارش‌ها حاکیست هر دو فرد دریافت کننده این واکسن رو به بهبود هستند.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، انگلیس روز سه‌شنبه برنامه واکسیناسیون کروناویروس را اجرا کرد و کادر درمان، گروه‌های پرخطر و افراد بالای ۸۰ سال از جمله افرادی هستند که در اولویت دریافت واکسن خواهند بود.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو