توقت مرحله نهایی آزمایش واکسن کووید 19 دانشگاه آکسفورد
19 شهریور 1399 ساعت: 09:6مرحله نهایی آزمایش های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن ویروس کرونا به خاطر بروز واکنش منفی در یکی از افراد مورد آزمایش به طور موقت متوقف شده است.
به گزارش سپید، شرکت داروسازی آسترازنکا که با دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن همکاری می کند، از بروز یک بیماری نامشخص خبر داده و توقف آزمایش ها را بر اساس "روال طبیعی" این گونه تحقیقات عنوان کرده است.

از تحقیقات مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترا زنکا به عنوان یکی از بخت های اصلی تولید واکسن ویروس کرونا نام برده می شود.

مرحله اول و دوم آزمایش های دانشگاه آکسفورد موفقیت آمیز بوده است.

در مرحله سوم و نهایی، واکسن مورد آزمایش به سی هزار نفر در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی تزریق می شود.

به گفته فرگوس والش، سردبیر اخبار پزشکی بی بی سی، همزمان با توقف موقت آزمایش ها، تحقیقات مستقلی درباره ایمنی واکسن مورد آزمایش انجام می گیرد تا درباره ادامه یا توقف کامل این تحقیقات تصمیم گیری شود.

به گفته او هرگاه در آزمایش های تولید واکسن یکی از افراد مورد آزمایش به علت ناشناخته ای بیمار شود، آزمایش را تا مشخص شدن علت بیماری متوقف می کنند.
این بار دومی است که آزمایش دانشگاه آکسفورد متوقف شده است و با توجه به وخیم نبودن حال فرد بیمار که ساکن بریتانیاست، پیشبینی می شود این آزمایش ها به زودی از سرگرفته شود.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا وعده است تا واکسن ویروس کرونا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که سیزدهم آبان برگزار می شود، تولید شود.

این سخنان نگرانی ها را درباره در اولویت قرار گرفتن منافع سیاسی در تولید واکسن ویروس کرونا افزایش داده است.

نه شرکت عمده تولیدکننده دارو سه شنبه در "میثاقی تاریخی" اعلام کردند که در تولید واکسن ویروس از استانداردهای علمی و اخلاقی پیروی کنند.

علاوه بر آسترا زنکا، شرکت های جانسون اند جانسون، بیونتک، گلاکسو اسمیت کلاین، فایزر، مرک، مادرنا، سانوفی و نوواواکس از امضا کنندگان این میثاق هستند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حدود ۱۸۰ واکسن آزمایشی در سراسر جهان مورد آزمایش قرار دارند اما تاکنون تحقیقات بالینی هیچ کدام از آنها کامل نشده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو