ادعای تولید اسپری تنفسی واکسن کرونا توسط دانشگاه آکسفورد
20 خرداد 1399 ساعت: 13:3روزنامه انگلیسی سان اعلام کرده واکسن کرونا ممکن است به شکل اسپری تنفسی تا ماه آینده میلادی در دانشگاه آکسفورد آماده شود.
به گزارش سپید آنلاین، آزمایش‌ها روی این واکسن تولیدی در جریان بوده و پیش از این هدف‌گذاری اولیه برای آماده شدن در ماه سپتامبر(شهریور-مهر) برای عموم بود.

براساس اعلام شرکت داروسازی «آسترا زنکا»، زمانی که تائید نهایی انجام شود، تولید این واکسن اجرایی خواهد شد؛ هدف تولید ۲ میلیارد دُز به لطف بودجه‌رسانی از سوی بیل گیس رئیس شرکت مایکروسافت است.

براساس گزارش روزنامه سان،‌ تیم دانشگاه آکسفورد ۸۰ درصد اطمینان دارد که این واکسن کرونا در افراد جوان‌تر عمل می‌کند؛‌ همچنین معتقد است می‌تواند در ماه جولای(تیر-مرداد) این واکسن به صورت اسپری همچون اسپری آسم مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته پرفسور آدرین هیل یکی از اعضای تیم دانشگاه آکسفورد، آزمایش کلینیکی زمانی پایان می‌یابد که اثبات شود واکسن مورد تحقیق در حفاظت از افراد موثر است.
آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد روی این واکسن حدود دو ماه پیش آغاز و روی بیش از ۱۰ هزار بزرگسال و کودک انجام شد.

پیش از این، شرکت دارویی آسترا زنکا موافقت کرده بود ۱۰۰ میلیون دُز از این واکسن را در اختیار انگلیس قرار دهد. همچنین این شرکت توافقنامه یک میلیارد دلاری را در مورد تولید واکسن کرونا با دولت آمریکا امضا کرده است.

تاکنون بیش از هفت میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که نزدیک به ۴۰۹ هزار نفر از آن‌ها جان باخته‌اند.ایرنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو