همکاری ۲ شرکت مطرح داروسازی جهان برای ساخت واکسن کرونا
27 فروردین 1399 ساعت: 12:1در اقدامی نادر دو شرکت مطرح و نامی سازنده واکسن در جهان برای تهیه واکسن بیماری کووید-۱۹ و تولید آن در مقیاس گسترده با یکدیگر همکاری کردند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از بی‌بی‌سی، شرکت داروسازی انگلیسی «گلکسواسمیث کلاین» و شرکت داروسازی فرانسوی «سانوفی» با همکاری یکدیگر قصد دارند واکسن ویروس کرونا جدید را تهیه کرده و اگر همه چیز خوب پیش برود انتظار دارند بتوانند آزمایش‌های بالینی واکسن خود را در نیمه دوم سال جاری آغاز کنند و در صورت موفقیت آمیز بودن آنها امیدوارند تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ نیز بتوانند محصول خود را به طور گسترده در دسترس افراد سراسر جهان قرار دهند.
پال هادسون، مدیر اجرایی سانوفی در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به اینکه جهان با این بحران بهداشتی روبه‌رو است، واضح است که هیچ شرکت داروسازی نمی‌تواند از کنار این موضوع به راحتی بگذرد. به همین دلیل است که سانوفی در تلاش است تا تخصص و منابع خود را با شرکت‌های دیگر مانند «گلکسواسمیث کلاین» ترکیب کند تا بتواند به هدف خود که ایجاد واکسنی برای بیماری کووید-۱۹ است نزدیک شود.»
چندین دانشگاه و شرکت داروسازی در سراسر جهان ازجمله جانسون و جانسون، مدرنا و اینوویو در حال تولید واکسن بیماری کووید-۱۹ هستند و حداقل ۷۸ مورد از آنها نیز اکنون به طور جدی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
اما این دو شرکت امیدوارند که بتواند هرچه زودتر به هدف خود برسند چراکه آمار مبتلایان به این بیماری در حال نزدیک شدن به ۲ میلیون نفر در جهان است. این شرکت‌ها نه تنها می‌بایست واکسن این بیماری را کشف کنند بلکه باید پس از کشف آن را در مقیاس زیاد نیز تولید کنند.
دیوید لو، معاون اجرایی شعبه واکسن شرکت «سانوفی»، گفت: «ما پس از کشف می‌بایست صدها و صدها میلیون دوز از این واکسن را تولید کنیم. ما تجربه زیادی داریم و دو شرکت تولیدکننده بسیار بزرگ هستیم و تاکنون واکسن‌های زیادی را در مقیاس بسیار بزرگ تولید کرده‌ایم.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو