واکسن زیکا در انسان‌ها آزمایش می‌شود
4 تیر 1395 ساعت: 22:4شرکت داروسازی اینوویو (Inovio) نخستین کارآزمایی انسانی واکسن زیکا اعلام کرد نخستین کارآزمایی انسانی یک واکسن زیکا به‌زودی شروع می‌شود.
به گزارش سی‌ان‌ان شرکت اینوویو که در شهر پلی‌موث میتینگ در ایالت پنسیلوانیا واقع است و شرکت Gene One Life Sciences که در سئول پایتخت کره جنوبی قرار دارد، با همکاری یکدیگر این واکسن را ساخته‌اند. این دو شرکت قبلاً برای ساختن واکسن برای ابولا و نشانگان تنفسی خاورمیانه (مرس) همکاری کرده بودند و هر دوی این واکسن‌ها آزمایش شده‌اند.

واکسن زیکا که GLS-5700 نامیده می‌شود، ابتدا بر روی ۴۰ داوطلب سالم آزمایش خواهد شد. اینوویو اعلام کرد که نخستین آزمایش‌ها در انسان‌ها باید در چند هفته آینده شروع شوند.

به گفته این شرکت، این واکسن در مرحله آزمایش بر روی حیوانات، پاسخ قوی تولید آنتی‌بادی یا پادتن بر ضد ویروس را ایجاد کرده است.

این واکسن هنوز در مراحل اولیه تولید واکسن است. مرحله اول یا فاز یک کارآزمایی یک واکسن اطمینان ایجاد می‌کند که آن واکسن به‌خوبی در سوژه‌های انسانی تحمل می‌شود.
اگر این واکسن در نخستین دور آزمایش انسانی موفق باشد، برای آزمایش بیشتر نیاز به تاییدهای بعدی دارد.

این واکسن در مرحله باید بر روی افرادی که زیکا دارند، آزمایش شود. بعد مرحله‌ای بررسی تاثیر واکسن بر روی گروه بزرگ‌تری از افراد شروع می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو