ادعای یک تولیدکننده دارو در آمریکا:
آزمایش انسانی واکسن کرونا موفیقت‌آمیز بوده است
30 اردیبهشت 1399 ساعت: 12:2شرکت moderna که به تولید دارو مشغول است، اعلام کرده است در نخستین آزمایش بالینی واکسن کرونای خود موفق بوده است.
به گزارش سپید آنلاین، یک شرکت دارویی آمریکایی به نام "moderna" صبح دوشنبه از نتایج موفقیت‌آمیز آزمایش انسانی واکسن خود خبر داد.
پایگاه خبری "new york times" نوشت، بر اساس گفته‌های شرکت moderna به نظر می‌رسد این واکسن احتمالی ویروس کرونا که توسط این شرکت آزمایش شده است، قادر به پاسخ ایمن در مقابل عفونت و ویروس است.

این شرکت در نخستین آزمایش خود، دوزی از دارو را به 8 انسان تزریق کرده است و بدن افراد آزمایش شده علائمی از آنتی بادی را در سلول‌های خود نشان دادند.

در بیانیه این شرکت آمده که واکسن آزمایش شده به نوعی به سیستم ایمنی بدن نحوه مقابله با ویروس کرونا را آموزش داده است.

این شرکت از یک فناوری به نام "mRNA" برای طراحی و تهیه واکسن استفاده کرده است که فقط از کد ژنتیکی ویروس ساخته شده است و تاکنون هیچ شرکت دارویی از این فناوری استفاده نکرده است.

به گفته مدیران این شرکت یافته‌های اولیه رضایت‌بخش بوده است و اکنون باید این واکسن روی هزاران نفر به منظور اطمینان از عملکرد آن آزمایش شود.

این آزمایش توسط "موسسه ملی سلامت"(NIH) انجام شده است و به زودی moderna قصد دارد یک مطالعه میان مرحله‌ای را آغاز کند و در ماه ژوئیه نیز آخرین آزمایشات را انجام دهد.

در حال حاضر این شرکت اولین شرکتی است که نتیجه مناسبی از واکسن آزمایشی خود گرفته و امیدوار است بتواند در سال 2021 تاییدیه کامل این واکسن را دریافت کند.تسنیم
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو