تشخیص کووید ۱۹ در عرض ۲۰ دقیقه با کیت‌های جدید آزمایش
8 فروردین 1399 ساعت: 13:1محققان دانشگاه ماساچوست توانستند کیت‌های آزمایش ویروس کرونایی را بسازند که کمتر از نیم ساعت نتیجه تست را مشخص می‌کند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک شرکت نوپا مستقر در انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) در حال تهیه یک کیت آزمایش مبتنی بر کاغذ است که می‌تواند در کمتر از نیم ساعت نتیجه آزمایش را اعلام کند. این کیت بر پایه فناوری توسعه یافته در موسسه مهندسی پزشکی و علوم MIT)IMES) ساخته می‌شود. در صورت موفقیت، کیت آزمایش کووید ۱۹ به‌طور موقت برای استفاده در مورد بیماران کرونا تایید می‌شود.
این کیت آزمایشی از فناوری جریان جانبی استفاده می‌کند که پیش از این برای تشخیص تهدیداتی مانند زیکا و ابولا استفاده شده است. نوار کاغذی تعبیه شده در این کیت در یک آنتی‌بادی خاص است که به یک پروتئین خاص ویروسی متصل می‌شود.
آنتی‌بادی دوم به نانوذرات طلا وصل شده و نمونه‌ای از خون بیمار مبتلا به محلول اضافه می‌شود؛ اگر پروتئین ویروسی کووید ۱۹ در نمونه بیمار موجود باشد، آنتی‌بادی‌های موجود در نوار کاغذ و نانوذرات را به آن وصل می‌کند، به این ترتیب پس از ۲۰ دقیقه باید یک نقطه رنگی روی نوار ظاهر شود. با این کیت دیگر لازم نیست که منتظر تولید پادتن‌های ویروس یا از بین رفتن آنتی‌بادی‌های آن بود.
اگر FDA کیت‌های آزمایش را برای مجوز اضطراری تایید کند، E۲۵Bio اولین گروه آزمایش‌های انسانی خود را اجرا می‌کند. از دیگر مزیت‌های این کیت علاوه بر تشخیص زودهنگام، تولید انبوه نوار‌های کاغذی با قیمتی ارزان است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو