سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد
ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه کرونا در جهان
11 مرداد 1399 ساعت: 17:5سازمان جهانی بهداشت با تایید ۲۹۲ هزار و ۵۲۷ مورد ابتلای جدید به کرونا در روز جمعه از ثبت رکورد جدید شمار جهانی مبتلایان کرونا در یک روز خبر داد.
به گزارش سپید، بیشترین افزایش مربوط به ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند و آفریقای جنوبی بوده است. این چهار کشور با ثبت شمار بالایی از مبتلایان در صدر اخبار جهان قرار گرفته‌اند.

روز گذشته ۶۸۱۲ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا نیز در جهان به ثبت رسید.

رکورد قبلی سازمان جهانی بهداشت برای مبتلایان روزانه کرونا ۲۸۴ هزار و ۱۹۶ نفر در تاریخ ۲۴ ژوئیه بود. شمار مرگ و میر در این تاریخ نیز با ثبت ۹۷۵۳ مورد، جزو بالاترین آمار افزایش قربانیان در یک روز تاکنون محسوب می‌شود. میزان مرگ و میر در ماه ژوئیه به طور متوسط ۵۲۰۰ مورد در روز بوده است که از ماه ژوئن با متوسط ۴۶۰۰ نفر در روز افزایش داشته است.

نزدیک به ۴۰ کشور در هفته گذشته رکوردهای جدیدی از شمار مبتلایان روزانه کرونا از خود بر جای گذاشته‌اند که نسبت به همین شمار در هفته گذشته حدود دو برابر شده است.

موارد ابتلا همچنین در استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، بولیوی، سودان، اتیوپی، بلغارستان، بلژیک، ازبکستان و سرزمین‌های اشغالی نیز در میان دیگر کشورها رو به افزایش بوده است.

هفته گذشته مبتلایان کرونا برای اولین بار در منطقه آمریکای لاتین از مجموع مبتلایان در آمریکا و کانادا پیشی گرفت. موارد ابتلا در برزیل رو به افزایش بوده و موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در آن در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.

بنا بر گزارش رویترز، مجموع مبتلایان کرونا در جهان تاکنون از ۱۷.۷ میلیون نفر عبور کرده و بیش از ۶۸۳ هزار نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. ایسنا

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو