رکورد مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا با ثبت ۷۰ هزار ابتلای جدید
21 تیر 1399 ساعت: 13:4ایالات متحده آمریکا با ثبت بیش از ۷۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در روز جمعه رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشت.

به گزارش سپیدآنلاین، این رکورد بالا در حالی ثبت شده که موارد متعددی از اوج شیوع کرونا در این کشور از جمله ثبت ۴۵ هزار و ۵۵۷ مورد ابتلا در تاریخ ۲۴ ژوئن، ۴۵ هزار و ۹۴۲ مورد در تاریخ ۲۷ ژوئن و بیش از ۴۶ هزار و ۵۰۰ مورد جدید در روز پنج‌شنبه پیش‌تر گزارش شده بود.

آمارهای بالای ابتلا در ایالت‌های جنوبی آمریکا از جمله کالیفرنیا، فلوریدا، تگزاس و جورجیا که شاهد اوج شیوع کرونا هستند، منجر به ثبت این رکورد بالا در آمریکا شده است.  

کالیفرنیا روز جمعه ۷۷۹۸ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد و مقامات ایالتی آن اعلام کرده‌اند که در نظر دارند حدود ۸۰۰۰ زندانی را از یک سیستم زندان که کرونا در آن شیوع یافته، آزاد کنند.

در فلوریدای جنوبی نیز هفت ناحیه به دلیل افزایش شدید شمار مبتلایان کرونا با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه شده است.

ایالت تگزاس روز جمعه ۹۵ مورد مرگ ناشی از کرونا را گزارش کرد. فرماندار این ایالت اعلام کرده در صورتی که موارد ابتلا کاهش نیافته و مردم به طور گسترده از ماسک استفاده نکنند، مجدداً شرایط قرنطینه را باز خواهد گرداند.

جورجیا نیز روز جمعه ۴۴۸۴ مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرد که رکورد روزانه جدیدی برای این ایالت محسوب می‌شود.

بنا بر گزارش ان بی‌سی نیوز، طبق اعلام دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، سه کانتی (ناحیه) در ایالات متحده آمریکا با بیشترین تعداد موارد ابتلای روزمره در روز جمعه شامل لس آنجلس، کوک شیکاگو و فونیکس مریکوپا بوده‌اند.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو