چین بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا از ماه آوریل را ثبت کرد
6 مرداد 1399 ساعت: 13:5چین روز دوشنبه ۶۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رساند که بالاترین آمار روزانه ابتلا به کووید ۱۹ از ماه آوریل محسوب می‌شود.

به گزارش سپید، آمار جدید متعلق به سه منطقه متفاوت است و به همین دلیل، نگرانی از شیوع دوباره این ویروس مرگبار در نقاط مختلف این کشور بار دیگر افزایش یافته است.

بنا بر گزارش کمیسیون بهداشت ملی چین، ‌بخش عمده موارد جدید ابتلا یعنی ۵۷ مورد، در استان سین‌کیانگ در شمال‌غرب ‌این کشور به ثبت رسیده است. پیش از این نیز در اواسط ماه ژوئیه، اورومچی، مرکز استان سین‌کیانگ یکی از مراکز اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شد.

چهار مورد جدید دیگر نیز مربوط به افرادی بوده است که به تازگی وارد چین شده‌اند.

پیش از این بیشترین آمار ابتلای روزانه در ۱۴ آوریل ثبت شده بود که حاکی از ابتلای ۸۹ نفر در یک روز بود. بیشتر مبتلایان نیز به تازگی به این کشور سفر کرده بودند.

به گزارش یورونیوز، نگرانی از شیوع دوباره ویروس کرونا در چین باعث شده است که مسابقات فوتبال سوپرلیگ چین که قرار بود از شنبه گذشته آغاز شود نیز به حالت تعلیق درآید.

چین در حال حاضر بیست و ششمین کشور جهان به لحاظ بیشترین شمار مبتلایان به کووید۱۹ است. شمار کل مبتلایان این کشور از ژانویه ۲۰۲۰ تا کنون به بیش از ۸۳ هزار و ۸۰۰ نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ نفر رسیده است.ایسنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو