آغاز آزمایش بالینی دومین واکسن کرونا در روسیه
6 مرداد 1399 ساعت: 13:5بعد از نتایج موفقیت آمیز آزمایش نخستین واکسن تولید شده در روسیه علیه ویروس کرونا، موسسه تحقیقاتی "وکتور" این کشور نیز امروز واکسن تولیدی خود را به گروهی از داوطلبان تزریق می‌کند.

به گزارش سپید، سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه اعلام کرد که موسسه تحقیقاتی "وکتور" از روز دوشنبه، 27 جولای (6 مرداد ماه)، آزمایشات بالینی به روی واکسن تولید شده در این مرکز علیه ویروس کرونا را آغاز می‌کند.

بر اساس این اطلاعات، این موسسه جمعه گذشته مجوز مربوط به انجام آزمایشات را دریافت کرده است و نخستین داوطلبان در تاریخ 27 جولای در چارچوب پروتکل آزمایشات بالینی، واکسینه خواهند شد.

در اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر ماه)، "رینات مقصودوف" مدیر کل موسسه "وکتور" اعلام کرده بود که 300 داوطلب در آزمایشات بالینی واکسن علیه ویروس کرونا شرکت می‌کنند و این افراد از قبل انتخاب شده و دوره قرنطینه برای اطمینان از عدم آلودگی آنها به این عفونت، به زودی آغاز خواهد شد.

وی همچنین گفته بود که این واکسن پیش از این، طبق توصیه دانشمندان، به روی چهار گونه از حیوانات با موفقیت آزمایش شده است.

پیش از این "میخائیل میشوستین" نخست وزیر روسیه در سخنرانی در صحن دومای دولتی اعلام کرده بود که 17 سازمان علمی در این کشور بیش از 26 نوع واکسن علیه ویروس کرونا را تولید کرده‌اند که تاکنون چهار مورد از آنها، ایمنی خود برای بدن انسان را ثابت کرده‌اند.

سپس در همین رابطه، "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه نیز اثر بخشی و ایمن بودن نخستین واکسن روسی علیه عفونت کووید-19 که بطور مشترک توسط مرکز تحقیقات ملی "گامالی" و وزارت دفاع روسیه ساخته شده، را مورد تایید قرار داد.

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرده است که واکسن تولید شده توسط مرکز تحقیقات ملی گامالی که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد به احتمال زیاد در دهه نخست ماه آگوست (اواسط مرداد ماه) گواهی ثبت دریافت کرده و سپس اقدامات برای تولید انبوه این واکسن آغاز شود. به گفته موراشکو، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در روسیه بصورت داوطلبانه انجام خواهد شد.تسنیم
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو