روسیه در یک قدمی تولید انبوه واکسن کرونا
25 خرداد 1399 ساعت: 17:3روسیه اعلام کرده در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا در این کشور، تولید انبوه آن را از اوایل شهریورماه آغاز خواهد کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به دنبال شیوع ویروس کرونا و جان باختن شمار زیادی از مردم جهان بر اثر ابتلا به این ویروس، بسیاری از دانشمندان بر آن شدند تا هر چه سریعتر راهی برای ریشه‌کنی این ویروس بیابند.

واکسن‌های متعددی تاکنون از سوی محققان و دانشمندان برتر جهان علیه ویروس کرونا کشف شده که تنها تعداد معدودی از آن‌ها به تایید سازمان جهانی بهداشت رسیده است. در این میان متخصصان روسی نیز درصدد یافتن واکسنی برای ویروس کرونا بوده‌اند که در آخرین نتایج به دست آمده در زمینه تلاش آن‌ها در این راستا، یکی از واکسن‌های کاندید، نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است؛ و حالا روسیه قصد دارد پس از موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، واکسن ضد کرونای خود را در اوایل شهریورماه به تولید انبوه برساند.

مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی این کشور مدعی شده است این واکسن تاکنون هیچ عوارض جانبی نداشته و بر روی حیوانات آزمایش شده و نتیجه مثبتی داشته است.

ارتش روسیه در حال آزمایش واکسن روی ۵۰ سرباز داوطلب در یک مرکز تحقیقات نظامی در منطقه مسکو است. این آزمایش قرار است تا پایان مردادماه به اتمام برسد. در حال حاضر ۷ موسسه تحقیقاتی در روسیه به طور مستقل مشغول یافتن واکسن هستند که طبق نتایج حاصله، سه مورد از آن‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور خواستار ایجاد هر چه سریعتر واکسن تولید داخل شده است.باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو