معضل کمبود تخت بیمارستانی در برخی ایالت‌های آمریکا
29 تیر 1399 ساعت: 17:4موج افزایشی روند ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در برخی از ایالت‌های آمریکا موجب انبوه جمعیت بیماران در بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها شده است به گونه‌ای که برخی از بیماران به سالن‌ها و راهروها منتقل شده و پرستاران مجبور به کار در شیفت‌های اضافه هستند.

به گزارش سپید، به گفته مقامات آمریکایی بیمارانی که دچار مشکل تنفسی هستند در‌بخش اورژانس زیر دستگاه های تنفس مصنوعی قرار دارند زیرا بخش های مراقبت های ویژه ظرفیت خالی ندارند.

آلیسون هدوک از کالج پزشکی بیلور در تگزاس گفت: «وضعیت فعلی از آنچه به دنبال وقوع طوفان هاروی در سال ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم وخیمتر است. روز جمعه رکورد جدید ابتلا در این ایالت ثبت شده و برای چهارمین روز متوالی آمار روزانه مبتلایان جدید بیش از ۱۰ هزار مورد اعلام شد.»

وی افزود: «بیماران ساعت‌ها و ساعت‌ها منتظر میمانند تا در بخش‌های بیمارستانی پذیرش شوند و بیمارانی که وضعیت جسمی بهتری دارند در تخت‌های قرار داده شده در راهروها و سالن‌ها تحت مراقبت قرار می‌گیرند تا برای بیماران بدحال فضای کافی وجود داشته باشد.»

در ایالت فلوریدا که موارد جدید ابتلا رو به افزایش است بیمارستان‌ها از کمبود داروی رمدسیویر برای درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شکایت دارند. نتایج برخی بررسی‌ها حاکی از آن است که این دارو می‌تواند میانگین مدت زمان بستری در بیمارستان را کوتاه کند.

به گزارش ژاپن تودی، در روز شنبه مقامات محلی در ایالت فلوریدا از شناسایی بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ مورد جدید ابتلا و فوت ۹۰ بیمار دیگر خبر دادند. در ایالت میزوری نیز طی یک روز ۹۵۸ مورد جدید ابتلا گزارش شده است.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو