آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹؛
شمار مبتلایان کرونا در جهان از ۲ میلیون نفر گذشت
27 فروردین 1399 ساعت: 12:1همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ همچنان در جهان ادامه دارد و کشورها با اتخاذ تدابیری همچون بستن مرزها، تمدید محدودیت‌های تردد و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در تلاش برای مهار این بیماری هستند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۶۵ نفر است که ۱۲۶ هزار و ۷۵۴ نفر از آن‌ها جان باخته و ۴۸۴ هزار و ۵۹۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ایالات متحده آمریکا با ۶۱۴ هزار و ۲۴۶ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۶۴ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۳۸ هزار و ۸۲۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.
اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۷۴ هزار و ۶۰ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۸ هزار و ۲۵۵ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۶۷ هزار و ۵۰۴ نفر بهبود یافته‌اند.
ایتالیا نیز ۱۶۲ هزار و ۴۸۸ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۱ هزار و ۶۷ نفر جان خود را از دست داده و ۳۷ هزار و ۱۳۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۴۳ هزار و ۳۰۳ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۵ هزار و ۷۲۹ نفر جان باخته و ۲۸ هزار و ۸۰۵ نفر بهبود یافته‌اند.
همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۳۲ هزار و ۲۱۰ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۳۴۹۵ نفر جان خود را از دست داده و ۷۲ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
انگلیس نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید پیش از چین قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۹۳ هزار و ۸۷۳ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۲ هزار و ۱۰۷نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار بهبودیافتگان این کشور اعلام نشده است.
چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۲۹۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور با یک مورد افزایش به ۳۳۴۲ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۸۱۶ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.
در ایران نیز تاکنون ابتلای ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر تایید شده است که از این میان ۴۶۸۳ نفر جان خود را از دست داده و ۴۸ هزار و ۱۲۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ترکیه هم که پس از ایران بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است، تاکنون ابتلای ۶۵ هزار و ۱۱۱ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۴۰۳ نفر جان باخته و ۴۷۹۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
همچنین بلژیک با ۳۱ هزار و ۱۱۹ مبتلا و ۴۱۵۷ قربانی، هلند با ۲۷ هزار و ۴۱۹ مبتلا و ۲۹۴۵ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.
بنا بر آمارهای سایت «ورلداُمتر»، کانادا با ۲۷ هزار و ۶۳ مبتلا و ۹۰۳ قربانی، سوئیس با ۲۵ هزار و ۹۳۶ مبتلا و ۱۱۷۴ قربانی، برزیل با ۲۵ هزار و ۶۸۴ مبتلا و ۱۵۵۲ قربانی، روسیه با ۲۱ هزار و ۱۰۲ مبتلا و ۱۷۰ قربانی، پرتغال با ۱۷ هزار و ۴۴۸ مبتلا و ۵۶۷ قربانی، اتریش با ۱۴ هزار و ۲۳۴ مبتلا و ۳۸۴ قربانی، سرزمین‌های اشغالی با ۱۲ هزار و ۴۶ مبتلا و ۱۲۳ قربانی، هند با ۱۱ هزار و ۴۸۷ مبتلا و ۳۹۳ قربانی، ایرلند با ۱۱ هزار و ۴۷۹ مبتلا و ۴۰۶ قربانی، سوئد با ۱۱ هزار و ۴۴۵ مبتلا و ۱۰۳۳ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۵۹۱ مبتلا و ۲۲۵ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو