آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹؛
بیش از ۶۹ هزار قربانی کرونا در جهان/ شمار بهبودیافتگان از ۲۶۴ هزار نفر گذشت
18 فروردین 1399 ساعت: 12:1آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان همچنان روند افزایشی خود را طی می‌کند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۰۸ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۱۹۹ نفر بوده که ۶۹ هزار و ۴۶۸ نفر از آن‌ها جان باخته و ۲۶۴ هزار و ۸۳۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ایالات متحده آمریکا با ۳۳۶ هزار و ۸۳۰ مورد ابتلا و ۹۶۱۸ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۱۷ هزار و ۹۷۷ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.
اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۳۱ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا با پشت سر گذاشتن ایتالیا در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۳۸ هزار و ۸۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ایتالیا نیز ۱۲۸ هزار و ۹۴۸ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۵ هزار و ۸۸۷ نفر جان خود را از دست داده و ۲۱ هزار و ۸۱۵ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۰۰ هزار و ۱۲۳ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۵۸۴ نفر جان باخته و ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. این کشور با ثبت ۹۲ هزار و ۸۳۹ مورد ابتلا در رتبه پنجم فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. از این میان تاکنون ۸۰۷۸ نفر جان باخته و ۱۶ هزار و ۱۸۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۱ هزار و ۷۰۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده که از این میان ۳۳۳۱ نفر جان خود را از دست داده و ۷۷ هزار و ۷۸ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.
همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر تایید شده است که از این میان ۳۶۰۳ نفر جان خود را از دست داده و ۲۲ هزار و ۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
در انگلیس نیز ۴۷ هزار و ۸۰۶ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۴۹۳۴ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته‌اند.
ترکیه هم تاکنون ابتلای ۲۷ هزار و ۶۹ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۵۷۴ نفر جان باخته و ۱۰۴۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
هم‌چنین سوئیس با ۲۱ هزار و ۱۰۰ مبتلا و ۷۱۵ قربانی، بلژیک با ۱۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا و ۱۴۴۷ قربانی و هلند با ۱۷ هزار و ۸۵۱ مبتلا و ۱۷۶۶ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.
بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۱۵ هزار و ۵۱۲ مبتلا و ۲۸۰ قربانی، اتریش با ۱۲ هزار و ۵۱ مبتلا و ۲۰۴ قربانی، برزیل با ۱۱ هزار و ۲۸۱ مبتلا و ۴۸۷ قربانی، پرتغال با ۱۱ هزار و ۲۷۸ مبتلا و ۲۹۵ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۲۸۴ مبتلا و ۱۸۶ قربانی و سرزمین‌های اشغالی با ۸۴۳۰ مبتلا و ۴۹ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو