آمار جهانی همه‌گیری کووید-19؛
تعداد قربانیان کووید-19 در جهان از ۷۴ هزار نفر گذشت/ بیش از ۲۸۶ هزار نفر بهبودیافته
19 فروردین 1399 ساعت: 12:1آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان همچنان روند افزایشی خود را طی می‌کند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۲۰۹ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۳۵ نفر است که ۷۴ هزار و ۷۶۷ نفر از آن‌ها جان باخته و ۲۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ایالات متحده آمریکا با ۳۶۷ هزار و ۶۲۹ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۹۴۱ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۱۹ هزار و ۸۱۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.
اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۳۶ هزار و ۶۷۵ مورد ابتلا با پشت سر گذاشتن ایتالیا در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۱۳ هزار و ۳۴۱ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۴۰ هزار و ۴۳۷ نفر بهبود یافته‌اند.
ایتالیا نیز ۱۳۲ هزار و ۵۴۷ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۱۶ هزار و ۵۲۳ نفر جان خود را از دست داده و ۲۲ هزار و ۸۳۷ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۰۳ هزار و ۳۷۵ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۸۱۰ نفر جان باخته و ۳۶ هزار و ۸۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. این کشور با ثبت ۹۸ هزار و ۱۰ مورد ابتلا در رتبه پنجم فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. از این میان تاکنون ۸۹۱۱ نفر جان باخته و ۱۷ هزار و ۲۵۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.
چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۱ هزار و ۷۴۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹را گزارش کرده که مورد جدید فوتی گزارش نشده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور همان ۳۳۳۱ نفر باقی مانده است همچنین تعداد بهبودیافتگان به ۷۷ هزار و ۱۶۷ نفر رسیده است.
همچنین در ایران تاکنون ابتلای ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر تایید شده است که از این میان ۳۷۳۹ نفر جان خود را از دست داده و ۲۴ هزار و ۲۳۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
در انگلیس نیز ۵۱ هزار و ۶۰۸ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۵۳۷۳ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته‌اند.
ترکیه هم تاکنون ابتلای ۳۲ هزار و ۲۱۷ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۶۴۹ نفر جان باخته و ۱۳۲۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
همچنین سوئیس با ۲۱ هزار و ۶۵۷ مبتلا و ۷۶۵ قربانی، بلژیک با ۲۰ هزار و ۸۱۴ مبتلا و ۱۶۳۲ قربانی و هلند با ۱۸ هزار و ۸۰۳ مبتلا و ۱۸۶۷ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.
بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، کانادا با ۱۶ هزار و ۶۶۷ مبتلا و ۳۲۳ قربانی، اتریش با ۱۲ هزار و ۲۹۷ مبتلا و ۲۲۰ قربانی، برزیل با ۱۲ هزار و ۲۳۲ مبتلا و ۵۶۶ قربانی، پرتغال با ۱۱ هزار و ۷۳۰ مبتلا و ۳۱۱ قربانی، کره جنوبی با ۱۰ هزار و ۳۳۱ مبتلا و ۱۹۲ قربانی و سرزمین‌های اشغالی با ۸۹۰۴ مبتلا و ۵۷ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو