دستور روحانی به وزیر کشور؛
تمهیدات لازم برای از سرگیری فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک در تهران از هفته آینده اتخاذ شود
25 فروردین 1399 ساعت: 21:1رئیس‌جمهور با اشاره به از سرگیری فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک در تهران از 30 فروردین ماه به وزیر کشور دستور داد همه تمهیدات لازم برای این منظور اتخاذ و اقدامات لازم در زمینه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حمل‌ونقل عمومی شهری انجام گیرد تا با از سرگیری کسب‌و‌کارهای کم‌ریسک خدشه‌ای به سلامت مردم وارد نشود.
به گزارش سپیدآنلاین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر کشور، با دریافت گزارش ارزیابی از روند اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آغاز فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک در استان‌های کشور، بر ضرورت هماهنگی کامل بین استان‌ها در اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا و دستورالعمل‌های صادره توسط استانداران تاکید کرد.
روحانی همچنین در این گفت‌وگوی تلفنی به وزیرکشور دستور داد افزایش و تقویت توان ناوگان حمل‌ونقل شهری براساس مصوبه جلسه روز یکشنبه ستاد ملی کرونا را پیگیری کرده و تهمیدات لازم برای تسهیل در رفت‌و‌آمد مردم و استفاده از حمل‌ونقل عمومی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده شود.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح فاصله‌گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک در تهران از هفته آینده اجرا خواهد شد، هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های ذی‌ربط انجام و نظارت کامل بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و کسبه به‌صورت دقیق صورت گیرد و مردم هم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی با کسبه همکاری و همراهی نمایند.
روحانی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی بهنگام و اقناع‌سازی مردم برای همراهی با توصیه‌های بهداشتی و ضرورت درخانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری تاثیر بالایی در مهار سریع ویروس کرونا دارد، افزود: کمیته امنیتی–اجتماعی ستاد ملی کرونا وظیفه خطیری در تحقق این هدف برعهده دارد.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور نیز در این گفت‌وگوی تلفنی گزارش کاملی از روند اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند و ازسرگیری فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک در استان‌های مختلف و همچنین وضعیت تردد در شهرها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به رئیس‌جمهور ارائه کرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو