در تماس با چند عضو کابینه مطرح شد؛
دستورات رئیس‌جمهور در مدیریت بیماری کرونا و کمک به کسب و کارهای آسیب دیده
15 فروردین 1399 ساعت: 15:1رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی با هفت عضو کابینه و رئیس کل بانک مرکزی، دستوراتی را درباره موضوعات مختلف به‌ویژه مبارزه و مدیریت بیماری کرونا و ارزیابی دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صادر کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در تماس با سعید نمکی و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور دستور داد به سرعت از روند اجرا و میزان تاثیر و موفقیت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ارزیابی‌های دقیقی تهیه کنند تا در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا برای هرگونه تصمیم‌گیری درباره روند مدیریت و پیشبرد مبارزه با کرونا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
رئیس‌جمهور در گفت‌وگوهایی با محسن حاجی‌میرزایی و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای انجام بررسی‌های دقیق جهت طراحی و تدوین پروتکل‌های بهداشتی در دوره بازگشایی مجدد مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و آموزشی و خوابگاه‌ها و نحوه اجرای این پروتکل‌ها دستوراتی صادر کرد.
روحانی همچنین به جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز دستور داد دستورالعملی را برای طراحی، تدوین و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های سازمان‌ها و ادارات دستگاه‌های دولتی آماده کند.رئیس‌جمهور در تماس با بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز در خصوص تامین انرژی و فعالیت موثر در تولیدات پتروشیمی و فضای جهانی نفت و موضوعات پیرامون این موضوع، دستوراتی را صادر نمود.
روحانی به محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز دستور داد در خصوص اختصاص ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به رسته‌های مختلف شغلی و گروه‌های واجد شرایط تعریف شده از طرف ستاد اقتصادی دولت، سریعا روندی طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شود.
رئیس جمهور همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در جریان برنامه‌های بانک مرکزی برای اعطای اعتبار ۷۵هزارمیلیارد تومانی برای کسب‌وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا و شیوه اجرای آن قرار گرفت. روحانی بر ضرورت حمایت هرچه سریع‌تر از واحدهای تولیدی وخدماتی آسیب دیده تاکید و از خدمات بانک مرکزی و نظام بانکی خصوصاً کارکنان شعب بانک‌ها در این روزهای سخت قدردانی نمود. در این گفت‌وگوی تلفنی همتی، رئیس‌جمهور را در جریان برنامه‌های بانک مرکزی برای تامین ارز سامانه نیما و مدیریت بازار ارز در روزهای آتی قرار داد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو