سلیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از هفته آینده باید مورد بازنگری قرار گیرد
7 اسفند 1398 ساعت: 21:12عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخنان رئیس جمهور درباره عادی شدن شرایط از روز شنبه در مواجهه با ویروس کرونا گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از هفته آینده باید مورد بازنگری قرار گیرد.
به گزارش سپید، علیرضا سلیمی درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از شنبه هفته آینده گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نامه‌ای مکتوب به هیات دولت و ستاد مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور پیشنهاد کرد که مدارس تا 15 فروردین ماه تعطیل باشد اما تصمیم‌گیرنده در این خصوص هیات دولت و ستاد مذکور است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: عادی سازی مسئله شیوع کرونا سیاست درستی نیست، هیات دولت حداقل باید هفته آینده را هم احتیاط کند و در خصوص بازگشایی مدارس با در نظر گرفتن همه جوانب تصمیم گیری شود، در شرایطی که مواد ضدعفونی کننده و ماسک در داروخانه‌ها و بازار برای جلوگیری از شیوع این ویروس به ندرت یافت می‌‎شود، چطور می‌توان این ویروس را در مدارس و دانشگاه‌ها کنترل کرد.

وی افزود: برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیاز است که کلاس‌های درس قبل از ورود دانش آموزان و دانشجویان ضد عفونی و محصلان پیش از ورود به کلاس معاینه شوند، مواد ضدعفونی کننده و ماسک باید در مدارس و دانشگاه‌ها بین دانش آموزان، معلمان و اساتید توزیع شود و این در حالیست که حتی این مواد در سطح شهر نیز با کمبود مواجه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلیمی در پایان خطاب به رئیس جمهور که عنوان کرده است وضعیت کشور از شنبه به حالت عادی بازمی‌گردد، گفت: آیا ویروس کرونا از رئیس جمهور دستور می‌گیرد که آقای روحانی چنین مطلبی را بیان کرده است، نیاز است که در این رابطه به صورت کارشناسی بازنگری شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو