راهکاری جدید برای مقابله با باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک
27 مهر 1397 ساعت: 15:7طی سال‌های اخیر برخی از انواع باکتری‌ها به گونه‌ای تکامل پیدا کرده‌اند که در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم شده‌اند.
به گزارش سپیدآنلاین، امروزه، مقاوم شدن باکتری‌ها در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها به یکی از تهدیدهای اصلی برای سلامت مردم جهان به حساب می‌آید. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO)، درمان برخی از بیماری‌ها از جمله ذات‌الریه و سل به دلیل مقاومت آنتی‌بیوتیکی سخت‌تر شده‌ است.

اکنون گروهی از محققان آمریکایی به راهکاری برای رفع این مشکل دست پیدا کرده‌اند. در این مطالعه جدید نشان داده شده‌ است که چگونه توانسته‌اند دو باکتری مقاوم به آنتی بیویتک را که عامل زخم‌های عفونی هستند از بین ببرند.

محققان آمریکایی در آزمایشات خود نه تنها از آنتی بیوتیک‌ها بلکه از پروبیوتیک‌ها (باکتری‌های خوب) نیز استفاده کردند. پیش از این، محققان در آزمایشات خود تنها از پروبیوتیک‌ها استفاده کرده بودند که در از بین بردن پاتوژن‌ها اثربخشی لازم را به همراه نداشت.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال دیلی، هرچند، در این بررسی جدید محققان ترکیب یک نوع پروبیوتیک را در کنار آنتی بیوتیک توبرامایسین مورد آزمایش قرار دادند و مشاهده شد که این دو در کنار یکدیگر می‌توانند راهکار درمانی بالقوه‌ای را در درمان‌ زخم‌هایی ارائه دهند که از باکتری‌های مختلف ناشی می‌شوند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو