رئیس اداره پیشگیری از حوادث اورژانس:
بیشتر مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری زیر ۳۰سال هستند
24 اسفند 1395 ساعت: 13:12رئیس اداره پیشگیری از حوادث اورژانس کشور گفت: بیشترین مصدومان حوادث چهارشنبه سوری زیر ۳۰سال سن دارند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، مشیانه حدادی از ۶۰ درصد مراجعات اورژانسی ناشی از چهارشنبه سوری در هر سال خبر داد و افزود: در روزهای پایانی سال، ۲ هزار و ۹۸۰ مصدوم اورژانس به بیمارستان‌های کشور مراجعه کرده‌اند که ۱۹.۱ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است و در این میان، مردان ۴ برابر زنان در معرض خطر قرار دارند.
وی گفت: شایع ترین گروه ابتلا به حوادث چهارشنبه سوری نوجوانان و جوانان زیر ۳۰ سال هستند و شایع ترین ماده محترقه مصرفی ترقه بوده است. حدادی اضافه کرد: حدود ۴۶ درصد مواد محترقه از دست فروشان تهیه شده، ۵۳.۵ درصد حوادث‌ها ناشی از ترقه، ۹.۷ درصد دست سازی بوده است که در اینجا نقش نیروی انتظامی در راس نظارت و پیشگیری می‌تواند از عمق فاجعه کم کند. حدادی اظهار داشت: شایع ترین نوع آسیب، زخم و بریدگی و شایع ترین محل آسیب دست، اندام فوقانی است که حدود ۳۶ درصد آسیب‌ها را در بر داشته و آسیب‌های چشم حدود ۲۴.۲ گزارش شده است.
حدادی در از ادامه از آماده باش بیمارستان‌ها برای پذیرش مجروحین و مصدومین احتمالی حوادث چهارشنبه سوری خبر داد و افزود: تشکیل کارگروه‌های تخصصی پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری پایانی سال با مشارکت دانشگاه‌ها و سازمان‌های مسئول تهیه متون آموزشی پیشگیری و کمک‌های اولیه حوادث، برنامه‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور است که امیدواریم با موارد در نظر گرفته شده شاهد کاهش آسیب‌های ناشی از سوختگی در کشور باشیم.
رئیس اداره پیشگیری از حوادث اورژانس همچنین از استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در میادین اصلی، استفاده از موتور آمبولانس برای غلبه بر ترافیک و رسیدن سریع تر به محل حادثه و هماهنگی با رسانه‌ها جهت اطلاع رسانی به گروه های در معرض خطر خبر داد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو