معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت عنوان کرد:
چهارشنبه آخر سال آبستن حوادث/ ضرورت آشنایی با کمک‌های اولیه
23 اسفند 1395 ساعت: 12:12معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت نسبت به خطرات ناشی از چهارشنبه‌سوری هشدار داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، علیرضا مغیثی خطاب به خانواده‌ها توصیه کرد: انباری و زیر زمین و هر نقطه‌ای از منزل را که احتمال می‌دهید فرزندان‌تان از آن به عنوان محل اختفا و نگهداری مواد محترقه استفاده کنند، مورد بازرسی مکرر قرار داده و تا حد امکان از رفت و آمد کودکان و نوجوانان به این محل‌ها جلوگیری کنید.
وی با تاکید بر اینکه لازم است از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری شود، افزود: انفجار تنها 250 گرم مواد ساخت ترقه می‌تواند یک آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن اینکه شیشه‌های ساختمان‌های مجاور نیز در اثر این انفجار شکسته خواهد شد. مغیثی بیان داشت: نگهداری مواد محترقه و قرار گرفتن آنها در کنار حرارت یا در هوای گرم و در جیب یا دست افراد، انفجار و اشتعال ایجاد می‌کند.
مغیثی گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره والدین باید با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم، فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک تشویق کنند.
معاون فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت بیان کرد: آشنایی با کمک‌های اولیه در بسیاری از مواقع موجب نجات جان افراد شده است بنابراین در یادگیری آن بکوشید. تماشاچیان این چنین مراسمی هم معمولا در خطر اصابت ترکش‌های ترقه‌ها و مواد منفجره هستند، سعی کنید در تیر رس ترکش‌ها نباشید و هیچگاه نباید این مواد به سمت افراد دیگر پرت شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو