در موضوع مرگ کیارستمی، برخوردهای مختلفی با پزشکان شد
27 تیر 1395 ساعت: 18:4کارشناس ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین ضمن یادآوری اینکه این روزها جامعه فرهنگ و هنر کشور در اندوه درگذشت استاد عباس کیارستمی سینماگر بزرگ کشورمان به سر می‌برد، گفت: «در این میان اما علت مرگ ایشان بسیار خبرساز و پرحاشیه شده است.»
حامد دهنوی با بیان اینکه نزدیکان و وابستگان استاد، خطا و کوتاهی پزشکان را دلیل مرگ ایشان می‌دانند و قصد پیگیری قانونی این موضوع را دارند، تصریح کرد: «البته نقل قول‌های تندی علیه سیستم بهداشت و درمان کشور از زبان ایشان مطرح می‌شود. گروهی از افراد درون نظام سلامت از جمله پزشکان، این رفتار را بی احترامی به شان و حیثیت حرفه پزشکی و خدشه‌دار شدن کیان سیستم سلامت در کشور می‌دانند. در این میان گروهی هم هستند که برای تسلی دیگران، موضوع خطاهای پزشکی را امری شایع معرفی می‌کنند که گریبان همه کشورهای جهان (حتی پیشرفته‌ترین آنها) را گرفته و امری اجتناب‌ناپذیر است.»
وی با اشاره به اینکه این حادثه بیش از هر چیز دیگر موضوع ایمنی در مراکز درمانی و قابلیت اطمینان به متخصصان و پزشکان را به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اجتماعی برجسته می‌کند، خاطرنشان کرد: «به نظر می‌رسد برای نظام سلامت کشورمان بار دیگر دلیلی برای تامل پیرامون کیفیت خدمات سلامت به وجود آمده است. کمااینکه نظام‌های سلامت برای کاهش درد مردم و بازگرداندن سلامت آنها شکل گرفته‌اند و از همان ابتدا با چالش‌های ذاتی مواجه بوده‌اند که ریشه در عدم اطمینان فراگیر درباره وضعیت سلامت افراد و اثرات مداخلات پزشکان دارد. یعنی تشخیص بیماری کار پیچیده‌ای است و درمان هم در شرایط فوریت که باید سریعتر بیمار را تعیین تکلیف کرد، ممکن است نتایج قطعی نداشته باشد.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو