آلودگی هوا با ۶.۵ میلیون مرگ در سال ارتباط دارد
14 تیر 1395 ساعت: 18:4سازمان بین‌المللی انرژی اتمی (IEA) می‌گوید آلودگی هوا با حدود ۶.۵ میلیون مرگ در سال ارتباط دارد و انتظار می‌رود درصورتی‌که صنایع تولید برق میزان گازهای آلاینده خروجی‌شان را کاهش ندهند، میزان این مرگ‌ومیرها به‌شدت افزایش یابد.
به گزارش رویترز نخستین بررسی آلودگی هوای انجام‌شده به‌وسیله این سازمان نشان داد که پیش‌بینی می‌شود میزان مرگ‌ومیرهای ناشی از آلودگی هوای خارج از خانه از سه میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به ۴.۵ میلیون نفر تا سال ۲۰۴۰ افزایش یابد و بیشترین میزان این مرگ‌ومیرها در کشورهای درحال‌توسعه آسیایی رخ دهد.

پژوهشگران انجام دهنده این بررسی پیشنهاد کرده‌اند که دولت‌ها و بخش انرژی با اتخاذ سیاست‌های هوای پاک شمار مرگ‌های مربوط به آلودگی هوا را کاهش دهند.

فاتح بریول، مدیر اجرایی IEA گفت: «هوای پاک یک حق پایه انسانی است که از بخش بزرگی از جمعیت جهان دریغ شده است. هیچ کشوری- چه ثروتمند و چه فقیر- نمی‌تواند ادعا کنند که وظیفه مقابله با آلودگی هوا به پایان رسیده است. اما دولت‌های توان عمل دراین‌باره را دارند و باید هم‌اکنون دراین‌باره عمل کنند.»

بریول افزود: «ما نیاز به تجدیدنظر در رویکردمان به توسعه انرژی داریم تا جوامع مجبور نشوند که به خاطر رشد اقتصادی هوای پاک را از دست بدهند.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو