رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛
سیاست وزارت بهداشت در سال جاری مبارزه با نمک، شکر و چربی است
24 خرداد 1395 ساعت: 11:3یکی از مواد غذایی که در بروز چاقی و ابتلا به دیابت نقش دارد نوشابه‌ها هستند. اقدامات در راستای کاهش کالری و قند موجود در نوشابه‌ها یکی از موارد مهمی است که باید از طرف سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش سپیدآنلاین، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در این خصوص گفت: «از آنجا که چربی، شکر و نمک از عوامل مهم و تاثیرگذار در بروز بیماری‌های غیرواگیر هستند، ما برای کاهش آنها اقداماتی انجام می‌دهیم. البته برخی نتایج خیلی سریعی دارد و برخی نیازمند گذر زمان است.»
رسول دیناروند تصریح کرد: «مثلا در حال حاضر طبق استاندارد حداقل شکر نوشابه‌های گازدار 11 درصد است یعنی حداقل باید 11 گرم در هر صد سی.سی شکر وجود داشته باشد، البته می‌تواند بیشتر هم باشد و استاندارد این اجازه را داده است. با اصلاح ضوابط فنی در سال جدید این حداکثر مقدار را به 9 درصد رسانده‌ایم.»
وی با تاکید بر لزوم اصلاح استانداردها گفت: «اگر هم استانداردها اصلاح نشود، تولیدکننده در سال 95 نمی‌تواند محصول خود را تولید کند یعنی ما اجازه و پروانه تولید را نمی‌دهیم.»
دیناروند توضیح داد: «ممکن است یکی دو شرکت نیز در این بین از ما زمان بگیرند برای اصلاح استانداردهای خود تا بتوانند خود را تطبیق دهند اما در هر جایی که شکر افزوده استفاده می‌شود، این سیاست پیگیری می‌گردد.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو