تلاش و زمان بیشتر، علت موفقیت دانشجویان شهرستانی در آزمون دستیاری
17 خرداد 1395 ساعت: 18:3رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با سپیدآنلاین گفت: «این مساله که رتبه‌های برتر آزمون دستیاری سال جاری از میان داوطلبان دانشگاه‌های غیر مادر بوده و درصدی از آنها از شهرستان‌ها انتخاب شده‌اند، فارغ از سازوکارهای وزارت بهداشت در زمینه تعیین رتبه‌های برتر این آزمون، قابل بررسی است.»
علی جعفریان با بیان اینکه البته بنده به طور کامل در جریان مکانیزم انتخاب افراد برتر در آزمون دستیاری قرار ندارم، تصریح کرد: «اما با بررسی شواهد و کنار هم قرار دادن احتمالات گوناگون، می‌توان به یک جمع‌بندی در این زمینه رسید. از آنجا که سهمیه‌های دانشجویی و مناطق، تاثیری در رتبه فرد منتخب ندارد و صحبت از آن به نوعی فاقد موضوعیت است، تنها احتمال موجود، نمره خام کسب شده توسط دانشجو خواهد بود.»
وی افزود: «با این حساب می‌توان گفت که تکلیف کاملا روشن است و باید به دانشجویان شهرستانی که با تلاش بیشتر به این موفقیت دست پیدا کرده‌اند، تبریک گفت. البته در این میان از مدت زمان بیشتری هم که دانشجویان شهرستانی از آن بهره‌مند هستند نباید غافل بود. به هر حال هرچه که هست، به نظر نمی‌رسد ردپایی از سیاست‌های جدید در زمینه انتخاب دانشجویان برتر وجود داشته باشد.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو