معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:
راه‌اندازی 21هزار تخت بیمارستانی در سال‌جاری
4 خرداد 1395 ساعت: 18:3معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: «21هزار تخت بیمارستانی در کشور درحال ساخت است و تا آخر سال به بهره برداری می‌رسند.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، سیدعلی صدرالسادات در سیزدهمین پودمان مدیران دفاتر فنی دانشگاه‌های علوم پزشکی به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های عمرانی وزارت بهداشت پرداخت.
صدرالسادات پرداخت و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، تداوم اجرای طرح تحول سلامت، تکمیل شبکه بهداشت، استانداردسازی فضاهای درمانی، بهداشتی و آموزشی، مشارکت با بخش خصوصی در قالب پروژه‌های ppp و جذب منابع خیرین و استفاده بیشتر از تسهیلات بانکی را از جمله برنامه‌های عمرانی معاونت توسعه اعلام کرد.
وی ارتقا و بهبود ساختار و تشکیلات دفاتر فنی، استفاده از دستاوردها و تجارب جهانی، ساخت بیمارستان‌های بزرگ، جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده، اتمام پروژه‌های درحال اجرا و پرهیز از شروع پروژه‌های جدید و نگهداشت مکانیزه منابع فیزیکی را نیز از دیگر برنامه‌ها در حوزه عمرانی برشمرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درخصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بر ضرورت تکمیل بالغ بر 1500پروژه نیمه تمام بیمارستانی، درمانی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی در حوزه سلامت و محدودیت منابع عمومی اشاره کرد و گفت: «برآورد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حدود 20هزار میلیارد تومان است.» صدرالسادات طرح تکمیل21هزار تخت بیمارستانی با استفاده از منابع ماده 37 ( یک درصد مالیات بر ارزش افزوده) را برنامه این معاونت عنوان کرد.
وی گفت: «پیش‌بینی می‌شود 9هزار تخت بیمارستانی نیز در سال 95 محقق شود و بقیه تخت‌های بیمارستانی بالغ بر 7هزار تخت در سال96 به بهره‌برداری می‌رسد. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، پیشرفت فیزیکی متوسط پروژه های باقیمانده در طرح را 66درصد و تعداد پروژه‌های بیمارستانی موجود در این طرح را 147پروژه به ظرفیت 19.551تخت کل عنوان کرد.
صدرالسادات بر تداوم اجرای طرح تحول سلامت تاکید کرد و ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای اجرای مطلوب طرح تحول سلامت را ضروری دانست و بر تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی طرح تحول سلامت تا پایان سال 95 تاکید کرد. وی گفت: «1278 پروژه طرح تحول سلامت با زیربنایی بالغ بر 795هزار و 514مترمربع را در دست اجرا داریم که تعداد 351پروژه های تکمیل شده و 31درصد پروژه های نیمه تمام پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.»
وی با بیان اینکه برآورد اولیه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل کلیه پروژه ها بالغ بر 1860میلیارد تومان است، افزود: «اعتبار پرداخت شده به دانشگاه ها بالغ بر 1500میلیارد تومان است.» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درخصوص تکمیل خانه‌های بهداشت به ضرورت اهمیت پیشگیری قبل از درمان و لزوم ایجاد زیر ساخت فیزیکی برای ارائه خدمات بهداشتی اشاره کرد و گفت: «تکمیل خانه های بهداشت براساس طرح گسترش شبکه ، تکمیل مراکز بهداشتی براساس طرح گسترش شبکه، تکمیل اولویت روستاها و مناطق محروم (حاشیه شهرها) بر شهرها ، اولویت بهداشت و فعالیت‌های پیشگیری بر درمان، اولویت درمان سرپایی بر درمان بستری و اولویت درمان عمومی بر درمان تخصصی از برنامه‌های ما است.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو